Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hodí se mi tenhle zdroj?

Ahoj,rozhodl jsem si koupit novej počítač,ale nemužu protože v CZC je tenhle zdroj s označením Evga Supernova 550 G3 vyprodán ,tak jsem si rozhodl za ten zdroj zaměnit tenhle z označením Seasonic Core GC 500W Gold,ale nevím jestli se hodí do tehle PC komponentů:

Procesor: AMD RYZEN 5 2600
Grafická karta: GIGABYTE GEFORCE RTX 2060 WINDFORCE OC 6G
Paměť: HyperX 16 GB KIT 3200 MHz DDR4 CL16 Predator RGB
Chladič: SilentiumPC Fera 3 HE1224 RGB
HDD: Seagate BarraCuda 2 TB
SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 PRO SSD 512 GB
DVD: ASUS DRW-24D5MT
Základní deska: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
Case: Silentium PC Regnum RG4T Frosty White RGB
LCD Monitor: 24'' Philips 243V7QJABF

Mně se osvědčilo dát menší disk na systém, kde skoro nic kromě systému není třeba 256 a pak 1tb na ostatní věci. Samozřejmě dnes jak systémový disk tak kapacitní všechno nvme. Žádný hdd bych už do pc nedával

Přijde mně to dobré mít oddělený systém a třeba hry

To mám taky. Ale na to nepotřebuju mít dvě jednotky, jednu z toho s mizernou cenou za gigo prostoru. Deska sice má 2x nvme ale proč to zacpat šudlátkem, že...

příklad:
Kingston SSD A2000 250GB 1049Kč
Kingston SSD A2000 1000GB 3000kč (alza akce 2700)

když to přepočítáš cena za giga, tak ano, ale já to počítám tak, že na co platit 3000, když můžu zaplatit 1100. Zbytek prostoru stejně nevyužiji. Reálně mně fakt stačí 250 na systém a 500 na hry. Zbytek prostoru nepotřebuji. Nemám na to co dávat. Na co třeba využiješ tera dvě místa? Opravdu ty data používáš nebo to funguje jako skládka (stáhnu film a uložím ho)?

Já mám třeba 256GB a z toho mám ještě 115GB volných. Mám tam OS, cca 15 programů a momentálně jednu hru. Mívám max. 2, až dohraju, odinstaluju a instaluju další. Data (dokumenty, hudbu, filmy, fotky, instalačky) mám na 2TB klasickém disku, plus oddíl na zálohu OS.

Ja to tak myslel. Je sice pekne, ze me vychazi treba 2tb ssd nejlepe, ale naprosto nic z toho nevyuziji. Ja mam ted 256 na system a par programu, 500 na hry a 3tb hdd k nicemu. Pri stavbe pristiho pc dam 256 na system a 500 k tomu na hry a nejake kraviny. Stejne hraju dve, tri hry a pak to smazu. Nejsem archivar a sberatel. Tudiz si radsi priplatim penize za rychlosti nez za kapacity. Ale je to jen muj subjektivni nazor. Nikomu jej necpu, jen jsem chtel rict to, ze by kazdy mel premyslet nad tim jestli to vyuzije, ne ze je to levne v pomeru ke kapacite.