Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba pri programovani

dobrý den,
sepsal jsem v dev-c++ tento kod
#include <iostream>
int main()
{
std::cout<<"nazdar\n";
return 0;
}

pak jsem ulozit nazev.exe
ale nejde mně otevřit. Skáče mně chybná hláška: Tato aplikace nemuže bezet ve vasem pocitaci. chceteli najit verzi pro svuj pocitac,obratte se na vydavatele softwaru

nevite nekdo co s tim?predem dekuji

Procesor v PC neumí přímo spustit a provést program v Céčku/C++ nebo dalších progr. jazycích. Procesor zná a umí vykonat instrukce ve strojovém kódu.

Program se teda musí přeložit, dle typu jazyka se buď interpretuje nebo kompiluje (např. C, C++, ...). Pro spuštění teda budeš potřebovat minim. kompilátor (+ linker a další).