Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční ssd m2

Zdravím, mám Samsung SSD 970EVO 1TB v tento počítač ten disk nevidím jenom ve správce zařízení, vypsalo mě to že zařízení nemigrováno, neví někdo co stím ?
Zkoušel sem zařízení odinstalovat a ještě nainstalovat nějakej ovladač z ofiko stránek Samsung.

Device SCSI\Disk&Ven_NVMe&Prod_Samsung_SSD_970\5&1c9921b1&0&000000 was not migrated due to partial or ambiguous match.

Last Device Instance Id: USBSTOR\Disk&Ven_ACTIONS&Prod_USB_DISK_FOB_2.0&Rev_0\7&342ee36a&0&________&0
Class Guid: {4d36e967-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FF00FFFFF120
Present: false
Status: 0xC0000719

Když ho v tom Samsung magician vidíš, nabízí ti nějaké možnosti ? Co s nim chceš dělat ?
Jestli pro instalaci OS, tak ho můžeš pro instalaci předchystat, předformátovat, aktualizovat firmware. (aktualizovat FW bych doporučil před instalací OS u všech Samsung EVO i tak)

Na základní desce máš zapojené ještě nějaké jiné disky ? Jestli ano tak kolik a v jakých portech SATA.
(je to důležité proto, protože ten řadič dle osazených linek rozděluje jinak datové porty, kde můžeš dojít do situce, ze když použiješ kupříkladu SATA_3, SATA_4, SATA_2 tak nemusí být zapojen port NVMe, čili tvuj SAMSUNG).

Začátek příběhu je takovej že sem to namontoval na základovku spustil pc otevřu tento počítač a disk nikde

Jasně tohle se dělá pro kontrolu jestli ti někdo nedal jetý disk a nejsou tam cizí data.
Nový disk se potom musí ve správci disků inicializovat, přiřadit mu písmeno a naformátovat. Pak bude v tento počítač.
dej vyhledat to co píše IQ37 a spusť to

žádný ovladač nepotřebuješ pro Win 10. Pro Win 7 (a asi 8?) se musejí nahrát hotfixy.