Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB 15 tis

Zdravím,
hledám nb s kvalitním poměrem cena/výkon s rozpočtem kolem 15 tis.
K nb chci připojovat jako monitor externí 1920x1080 a nb monitor ponechat jako sekundarní (pro ulehčení při práci), takže nějaký, které takové rozlišení jako druhý monitor utáhne.
Zbytek nechám na vašem uvážení, nb bude provozován především na práci, poslech hudby, sem tam nějaké aplikace náročnější na grafiku (cinema 4d, solidworks, apod.)
Předem díky za návrhy :)

sem tam nějaké aplikace náročnější na grafiku (cinema 4d, solidworks, apod.)

mě to připadá, že hledáš něco co nebude s ulv procesorem a bude mít 16gb ram.
jestli pomůžou "multimeďální grafiky" řady mx300, těžko říct. to je skoro na ty herní notebuková šidítka, co nejsou herní.

vědět o něčem lepším je bezcenný blábol:
1) od konce září není na trhu nic. kdo si ještě nevšim, třetina národa má homeoffice nebo výuku na dálku. k tomu vánoce na krku, takže ve skladech není nic rozumného. můžeme si teď vykládat pohádky o čemkoliv, ale shopy jsou prázdné.
2) až sem zase přileze nějaké děcko s předraženým intel dvoujádrem, uvedu mu co se dalo koupit za 13t když bylo co kupovat:
4-jádrový ryzen 5 3500u, integrovaná grafika vega 8, zbytek stejný: 8gb ram, 250-500gb ssd. pravda, nemělo to podsvícenou klávesnici.
3) tazatel poptával notebůů k občasnému náročnějšímu využití, konkrétní sw vypsal. doporučovaný thinkbook je výsměch.

Děkuji za shrnutí, dává to smysl.

jádrový ryzen 5 3500u, integrovaná grafika vega 8, zbytek stejný: 8gb ram, 250-500gb ssd. pravda, nemělo to podsvícenou klávesnici.

Souhlasím s Tebou, též nejsem zastáncem podsvícených krámu, jak v cirkuse, na úkor výkonu.

Spíše neměl bys odhad kdy se tak zboží opět do obchodů s rozumnými stroji doplní? Respektive otázka, jestli je šance to čekat ještě před Vánoci v dohledné době?

Řekl bych, že brtník naopak podsvícenou klávesnici uvedl jako chybějící výhodu.

Mám stejný názor - u stolního PC se mi svítící/bli(n)kající cirkus nelíbí, ale podsvícená klávesnice u notebooku je praktická věc. A pokud by někomu nevyhovovala, dá se podsvícení jednoduše vypnout klávesovou zkratkou.

Ja sem to musel pracne vypinat pres nejakou Asus ficuru z Microsoft Store, me nedela problem se naucit klavesy nazpamet. Nepotrebuju zadne cool ulehcovatka mysleni ktere sou v dnesni dobe uz vsude, me to podsviceni proste prijde zbytecny.

do vánoc jsem pesimista :-(
amd obměňuje řadu procesorů, mírný výpadek pro výrobce ntb.
intel konečně přechází od 2-jádrových odpadů za nesmyslné ceny na použitelná 4-jádra co chyběla na trhu, taky nejede na plný výkon, větší chip = menší počet na wafer...
obojí najednou a do toho po prázdninách všechno vysál covid ze skladů, všude na světě. dodávky k nám jsou až na 150.místě.
takže jsou jen drahé modely, nebo staré nepoužitelné za nenormální cenu. a už lidi na vánoce kupují cokoliv, co se objeví na trhu, jakkoliv je to nevýhodné.

kvůli tomu solidworks koupit použité a do roka zahodit, až bude líp:
https://www.amazon.de/-/cs/gp/product/B01N0WUN03/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3VZ5VG95JJAGK&psc=1

nesnáším tu značku, nesnáším 15" herní topné ntb, chápu že je jako nový protože na dnešní hry je ta grafika slabá, baterka bude s poloviční kapacitou.
měl jsem jen ten odkaz, sám jsem další použité nehledal.