Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spouštěcí zařízení nebylo nalezeno - OS

Zdravim chtel bych vas poprosit o radu. Nejsem vubec v obraze s tim jaky OS vybrat pocitac sem nemel nejakou dobu zapojeny ted vyskocilo toto okno. A nevím vúbec jaky bezplatny os tam dat abych si nenaběhl. Diky za pripadnou pomoc a sorry ze se ptam na beznou vec co bych mel vedet.

Google preklad prvni poloviny-spouštěcí zařízení nebylo nalezeno

Nainstalujte si na pevný disk operační systém

A co to udělá po stisku F2? Naskočí BIOS nebo nějaká diagnoza? V tam by měl být vidět i HDD a datum.V případě, že je datum staré, tak opravit.Pokud po restaru nedrží, nutno vyměnit kulatou baterku na desce, asi CR2032.Tu bych ale zkusit napřed vyndat stejně jako clear CMOS.Odpojit zdroj od sítě, vyndat baterku , případně zkratovat šroubovákem, vrátit a zkusit spustit.
http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_pocitac_zakladni_deska.php