Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalační médium win10

Zdravím, je mozne vytvorit instalacni medium win10 z externiho harddisku ? Protoze flashdisk nemam a pri pokusu vypalit iso soubor na DVD me to nejde protoze presahuje kapacitu DVD, nebo jestli je nejaka jina moznost ??

A nesnažíš se na to DVD dostat originální iso (jako ty s install.wim)?
Pokud ano, tak ty jsou větší, ty mají kolem 6 GB, protože používají install.wim, který je komprimovaný pomocí LZX.
Pokud bys použil iso vytvořené s MCT, tak by se ti to na DVD asi vlezlo, protože jsem teď zkusil vytvořil iso stejnou metodou, kterou používá MCT, tedy vytvoření iso z esd, přičemž je tam install.esd (kompresní metoda LZMS) a iso s jednou edicí má velikost 4 312 375 296 bajtů, přičemž DVD má 4 700 000 000 bajtů. Takže buď zkus vytvořit iso pomocí MCT a pokud to bude stále větší než DVD tak tam hoď jen jednu edici, návod na to máš tu (pod nadpisem: "Vytvoření iso z esd"): https://krakatoa.www3.cz/win10aio.php Tu najdeš na jakých indexech jsou edice: https://krakatoa.www3.cz/win10.php S tím, že tam necháš jen tu edici, kterou potřebuješ. (ještě poznámka, pokud nevyhovuje wimlib tak to jde vytvořit i pomocí dism, který je součástí windows)

Podle mě vleze. Proto jsem psal, že chce asi vypalovat originální iso = originální iso stažené ze serveru MS buď tu:
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10ISO
(v prohlížeči musí být jiný useragent než windows, jinak to přesměruje na stránku s MCT)
nebo třeba z MSDN účtu.
A ty stahované iso jsou větší, mají kolem 6 GB.
Přes MCT se nestáhne origiální iso vytvořené MS, ale je dělané uživatelem pomocí nástroje MCT až u uživatele a ty dělané jsou dělané z esd, tedy jinak a jsou víc komprimované než ty originální, které jdou rovnou stáhnout.
(Další možnost je, že vytvořil kombinované iso 32/64 bit v MCT, jestli to tam ještě dělat jde, kdysi to tam dělat šlo, to by mělo taky víc než DVD)

Jesto:
Ak máš pevný disk rozdelený na logické oddiely šťastne "oplodnený" iným systémom z rodiny Windows, stačí stiahnuť ISO, uložiť ISO na druhý oddiel, klik na Setup.exe v ISO a smelo inštalovať.

(So zachovaním, či odstránením veškerých dát a SW. Inštalátor je vysoko inteligentný, najprv sa zvídavo spýta "upoteného" majiteľa sčotá).

Pzn.:
Voľné miesto musí byť na "roote" C:\ min. 25,1 GiB, lebo tunakaj si redmonskí majstri výhradne a explicitne vykonávajú svoje potreby s ich inštalačným bordelom, ala rozbalené plienočky posraného, smrdutého batoľaťa. Len je na šikovnom "ocinovi", ako sa elegantne zbaví toho binca na C:\ po inštalácii.