Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení přes USB

Asi hloupý dotaz, ale mám zařízení, které lze nabíjet přes USB (max 5 V). Je jedno, do čeho USB strčím? Přenáší USB vždy max 5 V? Myslím tím, zda lze nabíjet z notebooku, televize, počítače, power banky apod. a vždy to bude 5 V? Díky

Ano, USB by mělo vždy přenášet napětí 5V. Problém může nastat s proudem - ten se může lišit. Takže se může stát, že nějaká nabíječka nebo PC/TV/power banka "neutáhne" připojené zařízení. USB port, který je určený k nabíjení, resp. poskytuje vyšší proud, bývá speciálně označený (např. symbol blesku).