Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako rozšíriť disk pomocou USB kľúča

Dostal sa mi do rúk NTB Acer Aspire 1 A114-31-C1HU, ma však jen 32GB eMMC (integrovaná, nevymeniteľná), žiadny voľný slot tam nie je. Po čistej inštalácii Win 10 a nejakých záplatách ostáva užívateľovi cca 2GB, čo je naprosto nedostatočné.

Otázka: Je možné nejak použiť/nastaviť prídavný USB kľúč tak, aby ho vedel systém aj nainštalované programy normálne použiť podľa potreby na čo bude aktuálne treba (aktualizácie, dáta)?

Alebo je nejaké iné riešenie ako z toho spraviť použiteľný NTB?

Na prídavný USB kľúč nenainštaluješ systém ani programy...nehovoriac, že updaty Windows sa tiež ukladajú na systémový disk...

Riešenie to podľa mňa nemá žiadne. Kupovať niečo také je za trest. Servisovať to a strácať s tým veľa času je ešte väčší trest...

Neni, ten notebook - netbook je nepouzitelny, spatny procesor (dvoujadrovy "atom"), malo pameti, vse napevno na zakladni desce, displej s mizernym rozlisenim... I kdyby se vam povedlo tam nejakym zazrakem dostat vetsi uloziste, porad to bude na nic. Ani na brouzdani po webu to nestaci, bude to vzdy akorat nasirace a otravne pomale.

Integrovaná čtečka karet
na to by šlo něco odložit, i když je sd pomalá jako prase.
ale pro win10 s jejich jebnutými tunami aktualizací absolutně nevhodné. win7 nebo win8.

taky by to šlo někomu věnovat jako servisní krám, má to až gigabitovou síťovku. jen se obávám, když tam servisák uzří nápis acer, že to upustí do záchodu.

Než sa onanovať s veľkosťou primárneho oddielu je vhodnejšie okresať W10 do slušnej podoby spolu s obslužným SW, editormi, balíkmi, browserom.

Desina čistá, okresaná už po inštalácii, zbavená bloatware appx a spol. xindlov, zaberie: Max. 11GiB so záplatami spolu so swap a pagefile na oddiele C:\.

32GiB musí stačiť aj volovi.

Jediný neduh, ktorý vytýkam MS, je disponovať min. 25,1GiB s voľným miestom výhradne na roote, na primárnom oddiele C:\

Marginálie:
Títo pakovia z MS, či dzig more, kaj džes z Indie, sa nezoberajú s možnosťou rozbalenia záplat, rollupackov na iné voľné miesto prípadne na ich nasmerovanie cakumpakum záplat niekde na vhodné voľné, externé médium, prípadne na voľný logický oddiel recipročného disku.

Navyše, ako bonus, zaserú rollup novo inštalovanou záplatou dobre utajenú zložku:
"C:\Windows\servicing\LCU\*.*" .... a tá občanom rozkošne boptná, boptná, pritom ani výnimočnými expertmi z radov IT technológií, protěžovaný CClenaner, ju nemá v čistiacom merku z radov SW čiščičov, tuňášov, zrýchľovačov, turbo delo rakiet.

Zľatí komunisti, boľo našim skomunizovaným, eštebákmi prevychovávaným vypatlancom oveľa ľepšie bez týchto amerických, kapitaľistických, dekadnetných, protisociaľistických vecí v podobe amerického HW, západného OS, SW pôvodom z odpornej americkej Ameriky.