Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přihlašování na web pomocí sociálních sítí

Ahoj, v PHP dělám přihlašování přes sociální sítě google, facebook a microsoft. Používám nette a tyto knihovny:

guzzlehttp/guzzle
facebook/graph-sdk
google/apiclient
league/oauth2-client
microsoft/microsoft-graph

Na localu mi to dokonale funguje, ale dal jsem to na ostrý web a nejde ani jedno.

U google dostávám chybu při získávání dat usera (Google_Service_Oauth2->userinfo->get()):

Client error: `POST https://oauth2.googleapis.com/token` resulted in a `400 Bad Request` response: { "error": "invalid_grant", "error_description": "Bad Request" }

U Microsoftu dostávám chybu:

invalid_grant (AADSTS70000 The provided value for the 'code' parameter is not valid)

U facebooku nastane chyba když se snažím z short-lived access tokenu udělat long-life (->getLongLivedAccessToken($accessToken)):

This authorization code has been used

Jen u facebooku se mi přihlašování povedlo rozchodit, protože jsem zatím zrušil požadavek na long-life access token.

Začínám mít pocit, že je to nějaký problém na serveru, ale nevím jaký - php konfigurace je +- stejná, jen já používám php 7.1 a na webu je php 5.6. Pak jsem na webu našel radu, že to může být špatně nastaveným časem na serveru - porovnal jsem to a ostrý server je cca 10 sekund pozadu.

Už jsem na jednom projektu přihlašování dělal (funguje pár let bez problémů) a vlastně jsem převzal ten kod a jen udělal novou konfiguraci (api klíče secret apod)

Už jsem docela zoufalý, nevím co s tím a v pondělí se to má spouštět.

Moc děkuji za radu

No asi to způsobil provozovatel serveru - den předem jsem je žádal o zapnutí PHP EXIF. To zapnuli. Druhý den jsem zjistil ten problém s přihlašováním + se objevil problém s odesíláním emailů (což jsem zjistil až později, problém se ssl). Nakonec jsem napsal jsem na help desk a zda to vše nesouvisí s tou instalací PHP EXIF. Za cca 2 hodiny byla odpověď že určitě ne, jen že při té instalaci aktualizovali ještě nějaké moduly. A chvilku na to začalo vše fungovat...

No a dnes dokonce z help desku zmizel ten můj dotaz...

Takže prostě něco pokopali u poskytovatele a nepřiznali to... Snad to už bude fungovat bez problémů....