Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Provideři stále identifikují zákazníky podle MAC adresy?

Tohle je spíš popis čerstvé zkušenosti, než žádost o radu. Problém jsem snad už vyřešil:
V pondělí jsem asi po pěti letech měnil router (TP-LINK AX10) kvůli WiFi 6. Zpočátku se zdálo, že vše funguje perfektně - dosah po celém bytě, slušná rychlost i přes dvě zdi atd.
Pak jsem ale začal narážet na problémy, jako že některé stránky se mi vůbec nechtějí načíst. Po chvíli zkoumání jsem přišel na to, že šlo o stránky používající HTTP a po přepsání na HTTPS vše fungovalo. Občas se ale nenačetly ani ty s HTTPS, ale tam to obvykle vyřešil refresh.
Začal jsem teda zkoumat nastavení routeru, ale tam toho moc není a ani nevím o žádném nastavení blokujícím HTTP.
Zarazil jsem se ale u klonování MAC adresy a vzpomněl jsem si, že kdysi před lety jsem ji providerovi hlásil. Vyndal jsem teda starý router, abych tu adresu zjistil, přepsal do nového a najednou vše funguje :-?

Podle grafu jsem od pondělí na internetu nebyl:
[91651-data-png]
A když jsem si měl rychlost, tak jsem ji měl vyšší, než bych podle smlouvy měl mít.

No, co na to říct.

Podle mě to bude různé, provider od providera. Ten můj wifista (byl už 2x prodán vždy většímu subjektu, momentálně patřím pod Nordic Telecom) to asi takto nesleduje, protože několikrát jsem už měnil router a nic jsem nepozoroval, nikdy jsem se o MAC adresy nestaral. Bridge na půdě je ale dlouhé roky stejná.. Na jaře bude konečně optika, 333/167 :-p

Preco by ine zariadenia banoval, bolo bezne robit hotspoty pre nahodnych okoloiducich a takisto ak chcem dostat na siet cudzie zariadenie, ktore som este nikam nepriradil je dobre mat nejaku volnu triedu na to.
V obchodnych podmienkach o MAC nemam nic ani ja, ale o meneni IP ano;o).