Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční připojení na Net

Dobrý den,
mám prosbu, zda je možné nějak v obecné rovině poradit, jak postupovat při hledání problému s připojením na Net. Popis problému: při stahování nové verze DirectX9... /teprve stahování - ne instalace/ ze stránek Microsoftu, najednou došlo k přerušení připojení na net - ikona připojení hlásila: "síťový kabel odpojen". Samozřejmě jsem neprováděl žádnou manipulaci jak s kabelem, nebo něčím "jiným". Kabel je ve zdířce, ale pouze občas problikává. "Vypnutí" a znovuzapnutí připojení ikonou nepomohlo. Doma jsem připojen přes "rozbočovač", zde je vše OK, protože 2. PC je v pohodě, zde je Net v pořádku. Prosím o radu, jak by jste postupovali, při hledání závady, nebo problému, než se rozhodnu vše vzít do náruče a odkráčet do servisu a tím přijít i o celé PC min. na týden a dýl...
Jinak ke konfiguraci: WinXP PRO SP3, síťovka je integrovaná na mb.

Děkuji

Tahle závada mi "vyskočila", jak jinak, těsně před odchodem na noční, takže jsem stihl jen přehodit kabely na "rozbočovači", stejný výsledek - tedy závada... Druhé PC jelo v pohodě z kterékoliv zdířky rozbočovače, ale pořád se "svým" kabelem, na to jsem již neměl čas - na odskoušení kabelů. Vrhnu se na to až zítra ráno, teď jsem chtěl zatím posbírat nějakou teorii, nebo zkušenosti....

nová síťovka stojí 100-120. podle tohoto chování - zvlášť když vedlejší pc jede normálně - bych pro vysokou pravděpodobnost koupil novou, lesklou...
to bylo snad naposledy za časů 10mbit isa síťovek pro koaxiál, kdy se osazovaly původně malé bleskojistky, později varistory na vstup síťovky. dnes to nic nevydrží.