Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na absolutní velikost písma v Thunderbirdu

S přechodem na W10 na NB jsem musel zvolit i nějaký jiný poštovní klient, jelikož Windows Mail nebo Windows Live Mail již ve W10 nejsou a standardní Pošta je opravdu jenom nouzové řešení. Rozhodl jsem se pro ThunderBird, který je snad na všech platformách, a byť mi přijde oproti Windows (Live) Mail trochu těžkopádný, tak zase některé funkce má vymakanější a hlavně v něm fungují doručenky, a to jak bezpodmínečné (doručení na mailserver příjemce), tak i podmíněné souhlasem příjemce při otevření (Windows Live Mail měl bug, který to znemožňoval).

Hrozně mi však vadí, že nemohu zvolit absolutní velikost písma v bodech, třeba 12, nebo jsem to tam zatím jenom neobjevil. Také formátování funguje podivně, a byť označím celý email a zvolím aspoň stejnou relativní velikost, tak je 1. řádek stejně větší a podpis zkopírovaný z jiného emailu zase třeba menší. Kdo poradí, jak to lze vyřešit?

Je potřeba vhodně nastavit Zobrazení a jazyk stránek. Možná je třeba mít vhodně nastavené zobrazení/rozlišení Windows ??? Já s tím problém nemám (pro HTML mám střední).

Je to v "Obecné" v Možnostech (verze 78) a Rozšířené.

Moc složité a nějak jsem stejně nepochopil, proč to v TB nejde, když ve WM i WLM, ale třeba i v Outlooku to jde. Nějaké řeči o relativitě zobrazovacích prostředku nejsou moc věrohodné, naopak bych řekl, že relativní velikost písma to ještě více zhoršuje, jelikož nelze odhadnout všechny možné varianty zobrazení u adresátů, kdyžto absolutní velikost písma je aspoň nějaký záchytný bod. A když to umí a bere jako standard většina nejrozšířenějších poštovních klientů, tak u TB to beru jako velkou chybu a nedostatek! 3-[