Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC - medium-high

Zdravím,

v blízké budoucnosti uvažuji nad novým strojem. Chtěl bych ideálně střední raketu, která by zvládala to nejnovější, ale zároveň nechci investovat ledvinu.

Sloužil by zejména na hraní her, virutální realita, streamování (žádné super pro).

Uvažuji nad novou RTX 3070 (ideálně přímo od Nvidie - cca 14000,- ) + AMD 5600X (cca 8000,-) .. deska B550 (4000-5000) ... to to už je dohromady kolem 27000 plus RAMky apod.. do kolika by se to vešlo? 35000 dohromady? Předpokládám, že by to asi chtělo 32GB RAM, nebo by stále stačila 16GB a časem update?

Samozřejmě bych to radši pořizoval po novém roce, jelikož by mohly klesnou ceny, které se před vánoci zvyšují.

Co si o tom myslíte? Chtěl bych tento PC mít na několik let, neřešit a jet :)

Ceny jsem koukal orientačně z Alzy, která je všeobecně známá, že se tam neušetří.

Díky moc,
Hanz

Procesor 5600X mozna po novem roce k dostani bude, RTX 3070 se zacina mluvit o dubnu, mas spoustu casu.

Kdyz sezenes 2x8GB singlerank, muzes casem pridat dalsich 2x8GB a zvysi se ti i vykon. Jenze vetsina pameti je dualrank a ten ma se zapojenim 4 modulu problem. Idealni teda je jit rovnou do 2x16GB dualrank. Teda 32GB RAM hned od zacatku.

SSD 1TB na hry nutnost - 6000Kc

Kvalitni zdroj - 3000Kc (mimochodem stejne jako nejsou grafiky a procesory, nejsou ani zdroje, takze cena leti nahoru)

Bedna aspon 1500Kc

Chladic na zdroj 800Kc

Muzes za 2500Kc pridat i nejake HDD.

Ahoj,

s procesory by neměl být problém, 3070 bude trošku boj, ale uvidíme - samozřejmě přemýšlím nad 6800 od AMD, ale nějak ty benefity se mi zdají lepší u Nvidie.

s tímto, co jsi napsal se blížíme k 40. To už je dost. Ale ano, s tím se tak nějak musí počítat.

Času dost, díky :)

No sestavu s highend grafikou (ikdyz ne uplne tim nejvyssim highend RTX 3070) bych to vskutku videl okolo tech 40K, kdyz nekde budes setrit, tak to skonci tak, ze si budes akorat nadavat, zes mel pridat. :-)

RX 6800 ma vyssi vykon nez RTX 3070, mam pocit, ze proti RTX 3070 predstavi AMD v lednu RX 6700 (XT). Co AMD nema respektive na zoufale urovni je RT, takze je to o rozhodnuti, jestli RT ano nebo se bez nej obejdes.

Právě,

RT si myslím, že bude parádní.. plus výhoda Nvidie je pár prográmků pro streaming, DLSS.. i menší spotřeba.. jenom je to otázka, zda to bude opravdu na trhu .. a za jakou cenu.. a jestli to dokážu sehnat z UK nebo zlodějské Alzy :(

uvidíme :)

Spotrebu maji plus minus stejnou spis teda AMD mensi. DLSS a RT spolu v podstate souvisi, ovsem jestli planujes streamovat, tak AMD nema proti enkoderu NVidia NVENC nic co nabidnout, takze jo v tom pripade je rozumne vyckat na GeForce karty.