Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj bude stačit na 3080/ti ?

Zdravím
Takovej rychlej dotaz,aktuálně vlastním sestavu.
CPU: AMD Ryzen 3800x
CPU chlazení: NZXT Kraken X63
MB: x570-E ROG STRIX
RAM:G.SKill TridentZ RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600 CL16
SSD: Samsung SSD 860 EVO, 2,5" - 500GB
Samsung 970 EVO 1TB NVM
HDD 7.2 2TB
SSD Adata 120GB
Zdroj: Seasonic Focus Plus Gold - 650W
GPU: 1080ti Rog Strix OC
S toho ještě 3x 120 fan a 1x 140
Počítač je hlavně na hraní her na nic jiného, maximálně v budoucnu malej stream nic víc.Dotaz zní utáhne tenhle zdroj tuhle sestavu s nvidia RTX 3080/Ti ?
Děkuji předem za odpovědi tykající se dotazu.

RTX 3080 by utahnout mel, zalezi od modelu, OC modely muzou byt na hrane. Nakonec se zapojenim vice nez dvou pridavnych 8pinu pocitaji bezne zdroje az od 800 W, takze tezko rict, jak by se s tim chovalo nejake 3 konektorove MSI Gaming.

Tak beru zpet, dneska uz i 600W zdroje nabizi klidne 4 konektory pro PCIe ke grafice, ale obvykle to ma jen dva kabely. :-D

Vem si, ze pres jeden 8pin protahnes 150W. Kdyz ma grafika pres 400W, tak potrebujes 3 konektory a tahat jeden pres redukci bych nedelal. Zname vyrobce, jak se vse snazi oskubat a prumery kabelu budou pocitam minimalni.

Takze grafiky se dvema 8pinama + berou maximalne 75W pres PCIe slot by nemely mit problem s kvalitnim 650W zdrojem.

Pokud ma grafika tri 8piny a muze to vyrobce udelat tak, ze si pres PCIe slot nebude brat nic, tak zakladni RTX 3080 bere nejakych 340W. OC modelum saha spickovy odber az ke 400W a teda bys nemel pouzit redukci, ale pro kazdy konektor samostatny kabel. 650W zdroj to porad utahnout muze, ale bude tam uz minimalni rezerva. 750W je jistota, ale pohlidej si, aby ti k tomu taky dali kabely.

Tak u toho sveho zdroje mam 5x CPU/PCI a aktualne vyuzivam 3 takze kabely by meli byt ted je otazka zda by to nebylo na hrane s 3080ti. Navic dival jsem se a Asus Rog strix 3080 uz ma 3x 8 pin coz je masakr. Kazdopadne asi ho stale necham tento zdroj kdyz neprojde zatezovkama tak hold prodam tuten seasonic gold plus a koupim o trosku lepsi.

Jsou i RTX 3080 se dvema 8piny, nemaji takovy OC potencial, ikdyz OC v pripade RTX 3080 je pomalu v desetinach procenta (prehanim ale tak 5% je uz hodne velke OC). U RTX 3080 Ti az bude, bych predpokladal, ze budou tri 8piny u vsech.

U zdroje byl jeden MOLEX, staci poridit redukci na 8pin PCIe. Muze to stacit, nemusi, nic dalsiho na nej ale nepripojuj a proste vyzkousej. :-) Ty redukce se driv davali ke grafikam, treba nejakou mas doma, ani o tom nevis.

Edit: Jestli ti jde o finance, tak bych urcite s koupi noveho zdroje pocital, maximalne, kdyby nahodou stacil dosavadni, tak usetris. ;-)

Tak jsem bohužel redukci nenašel žádnou tak se přikláním ktomu že pujdu pravdepodobne do nějakýho 850W zdroje s certifikaci Gold minimalně a co jsem se díval tak řada GX je novejší 2017/19 jediny rozdil mezi nima je 100kc mezi focus-GX tot je otazka jestli ta stovka zabije nebo jestli se vyplati. Kazdopadne co se tyce zdroje asi bych bral kdyz uz tak tuhle wattas pro klidny srdce i kdyz to bude mensi overkill, a rozhodne mam v planu jit do 3080ti OC. Až tedy bude vše dostupne ono grafický karty ani zdroje je tetka nedostatkové zboží.

Začínají se plnit HWfóra kde i 750ti wattové jednotky kolabují s 3080 kartama. Nepřekvapivě SS řady Focus v první řadě, co jsem zaznamenal nejvíc.
cituju chlapa od Corsairu

I can confirm that 3080 AIB cards with an OC or 3080 FE cards are NOT working with most 750W PSUs.

No mas tam toho pozapajaneho pozehnane. 3SSD 1HDD, vodna pumpa a tri vetraky na CPU dalsie 4 vetraky na bedni. Podla mojho nazoru s odretymi usami to ten zdroj da, ale po kupe novej RTX-ky ba som sa zacal obzerat po novom zdroji. Ak by to mal krmit trebars pol roka, tak neviem-neviem.

Tak jsem koukal po zdrojích a pravděpodobně až bude vše nějak rozumně dostupné tak pujdu do tohodle zdroje produkt s nejakou OC 3080ti tak by to mohlo byt v cajku, doufam že 850W neni moc overkill. Je tam rozdíl 300kč mezi 750/850. Ledaže byste doporučily jiný zdroj cenový limit by byl asi strop 4000,-. Děkuju předem