Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V podkroví nejde internet

Zdravím,
V přízemí RD mám připojen internet přes router TP link vše šlape jak má přes kabel i wifi, ovšem když připojím router v podkroví do zásuvek tak nejde ani wifi ani přes kabel, kde může být problém, díky.

no právě nevím jestli mám nechat router v přízemí zapnutý a připojit se kabelem v podkroví a nebo router musím přenést a zapojit v podkroví a kabel zapojit do routeru?

NB propojuji kabelem s WAN portem (modrý) na routeru, stejně jako v přízemí

Je nesmysl mít za sebou zapojené dva routery, druhý je potřeba nastavit do režimu AP.

Ono to totiž podle toho zmateného popisu vypadá, že má jen 1 router a ten přenáší - zatímco dole mu funguje, nahoře ne. Kdo ví, jestli má nahoře taky nějaký přívod internetu...

- tplink desítky let vyrábí jeden jediný typ routeru, díky za přesný popis. router má zespodu štítek "tl wr..."
- je fuk co svítí jakými barvami, nikdy to u žádného routeru neřeším. zapojím ho správně, když potřebuju tak ho došteluju a je to.
- nahoře připojuješ co přesně: notebuk do zásuvky? další tajný router? ten router co byl původně dole?

jeden kabel vede od poskytovatele do obvykle modrého wan vstupu routeru: https://iptechnik.cz/jak-zapojit-router/
několik výstupů je obvykle žlutých, vedou na různé pc, tiskárny, televize nebo horní půdy. když nevíš proč, tak to neměň.

když se připojuješ na zásuvku nataženou zespodu, má to fungovat. pokud pc nedostane adresu, bude nejspíš přerušený kabel.
výpis nastavení horního pc, jde z poznbloku uložit na flashku/disk a odeslat zespodu ... start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

wifi: zespoda to nemusí chytat použitelný signál, stropem se wifi šíří špatně a kolmo nahoru vyzařuje anténa nejmíň.