Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neustále rostoucí sqlservr.exe

Dobrý den,
sqlservr.exe SQL Studio Express SP2 na server 2k3 má velikost přes 1GB a stále během dne roste. Končí někde kolem 1,5GB.

Zatím to řeším tak, že v noci přes sheduler zastavím a znovu spustím službu. Jinak se server docela zpomaluje. To zpomalení se projeví např. při přihlášení na konzoli po aktivaci screensaveru, kdy toto přihlášení trvá někdy i něco přes minutu.

Stejně tak se zpomalují odezvy v intranetové (asp běžící na IIS na stejném serveru) i desktopové aplikaci, které SQL používají. Po restartu služby jsou odezvy rychlejší, ale po cca hodině se opět velikost zabrané paměti blíží k původní hodnotě a odezvy se postupně zpomalují.

Je nějaké řešení jak tomu zamezit nebo to je vlastnost a nedá se s tím dělat nic jiného než se s tím smířit?

1. máš v serveru málo paměti (SQL je "hladové" a bere vše, co může)
2. pokud to není dedikovaný server, zvaž použití dedikovaného SQL serveru
3. nastav si maximální využití RAM v SSMSE (pokud nemáš, zde ke stažení: http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?fam ilyid=C243A5AE-4BD1-4E3D-94B8-5A0F62BF7796&displayl ang=en ), nastav hodnotu maxima někam k polovině dostupné RAM, pokud ti tam běží i další služby. Nastavení maximální hodnoty alokované RAM by mělo jít i sql skriptem (přiznám se, že 2005 a 2008 "lite" verze moc neznám, u 2000 to šlo)