Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký VDSL 35b router/modem?

Dobrý den,
momentálně máme doma router ASUS DSL AC-55U, nicméně jsme si navýšili internet na rychlost 250/25, který ale vyžaduje modem s podporou profilu 35b. Tím, že nemám podporovaný router, se nám rychlost snížila na cca 50/4. Přemýšlím tedy, jaký by byl vhodný jiný modem, který by v síti O2 fungoval. Máte nějaké zkušenosti a doporučení?
Co jsem tak hledal, tak na místním trhu jsou pouze tyto:
TP-Link Archer VR2100
ZYXEL VMG4005-B
ZYXEL VMG3625-T50B
Nejvíce se mi asi líbí TP-Link, ZYXELy mají špatnou pověst, ale zase nevím, jak moc to funguje v síti O2. V hodnoceních routeru jsou recenze půl na půl, někomu to jede, někomu ne. Někde píšou cosi o speciálním firmwaru, který umožní funkci pod O2. Jejich Smart Box nechci.
Díky za rady

Aha, jestli tomu dobře rozumím, tak je výhoda v tom, že jedno zařízení zpracovává jenom (V)DSL a druhé jenom routuje a proto je to stabilnější?
Osobně bych to teda asi viděl na ZYXEL VMG4005-B + nějaký router.

Ano mam skusenosti z praxe, ze som prisiel k zakaznikovi, ktory mal neustale vypadky netu...vacsinou nejaky router od Asusu, ci TP-Linku.
Casto sa ukazalo, ze vypadky su sposobovane mnohymi faktormi, od zamrznutia modemu na dsl strane, az po nevysvetlitelne odpajanie wifi klientov.
Povodne som vzdy menil modemy za modernejsie, ale potom raz vyskusal hodit povodny modem do bridge, ako branu pouzit nieco robustne a svete div se problemy zmizli.
Odvtedy to robim takto, pretoze to pomaha a klient ziska navyse robustne a bezpecne riesenie pri hlavnom prvku siete...brane.
Samozrejme je mozny pripad, kedy by to nepomohlo...napriklad ak ma dslko vyhnity napajaci zdroj, a preto mrzne...ale to byva skor vynimocne. Urcite je kombinacia dsl modem v bridge + MT(UBNT) ako brana stabilnejsia ako ked pouzijem len samotny dsl router.