Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB flash disk

Chtel bych se zeptat,zda tu nekdo nema obdobnou zkusenost. Pritelkyne nedavno poridila bratrovi flashku, od firmy PRETEC. Po koupi ji vyzkousela na svem notebooku,kde ma Visty,bez problemu. Predevcirem,prisel jeji bratr s tim,ze flashku potreboval pouzit a PC mu ji nedetekuje, ma operacni system Windows XP. Ani me na XPckach notebook flashku nenasel. Prodejce a vyrobce udava,ze flash disk neni kompatibilni s Windows Vista,cehoz si pritelkyne zrejme nevsimla. Pro to se chci zeptat,jestli je mozne,ze prvni pouziti na Windows Vista znemoznilo dalsi uziti flashky. Vlastnim flashku,u ktere vyrobce negarantuje kompatibilitu s Vistami,avsak na Vistach s ni nemam problem,je pravda,ze prvni uziti probehlo v XPckach. Je to tedy mozne?? Lze problem vyresit jinak,nez pripadnou reklamaci?? Diky za odpovedi. Kubik.

tak si vazne nevim rady... vcera mi ji notebook zahadne detekoval,tak jsem flashku naformatoval... ted ji OS detekuje velice sporadicky,nahodne,zhruba jedenkrat z peti pripojeni... kdyz ji detekuje,chova se flashka normalne,odpojim ji a uz ji pak znovu nenajdu... nastroj stazeny od vyrobce se chova podivne... a pri testu nic nehlasi,ze by bylo s flashkou neco v neporadku...

nemáš vychozený usb konektor? nedával jsi do něj předtím nějakou těžkou flashku která mu zdeformovala kontakty? (klasika - gumák voyager, nebo usb nožík victorinox)

jinak pro divně se chovající flashky pomáhalo přeformátování pod linuxem, třeba live distribuce z časopisů; taky umí fat16.

myslim,ze vychozeny USB konektor muzu vyloucit... mam u nota 3,v jednom mam stabilne mys,druhy pouzivam na flashky... ten treti jsem pouzil jen pri koupi notebooku,kdyz jsem ho zkousel... ani v jednom zminena flashka nejde... vsechny flashky,ktere vlastnim nemaji nikde problem,stejne tak i ostatni zarizeni ve zminenem USB portu...

format pod linuxem muzu zkusit.. kazdopadne diky..