Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviditelný disk

Zdravím
Sestavuji nové PC. MB:ASUS PRIME B450M-K - AMD B450
CPU: Ryzen 3 3100
HDD: Seagate Barracuda 3,5 1TB
Všechny komponenty nové z CZC
Problém je že při výběru disku při instalaci win 10 pro mi to vůbec nevidí žádný disk. Vlezl jsem tedy do BIOSu a ani tam není vidět, ukazuje mi to pouze CD mechaniku v sata vstupech a nic víc. Disk jsem vložil do 2 dalších počítačů a ani v jednom ho v BIOSu ani správci disků nevidím.
Zkoušel jsem instalaci na můj starý WD disk a ten se hned objevil v BIOSu i v instalačce Windows a u něj vše v pohodě šlape. Zkoušel jsem i různé sata kabely a beze změny. Deskou to asi také nebude když jiný disk funguje, takže mě napadá jen vadný disk už z výroby? Prosím o radu, už jsem v koncích 😀
Předem díky za pomoc

Ešte skus disk "inicializovať" a "aktivovať" pod nástrojom Diskpart.exe z ISO bútovacieho média/flešky/usb Windows.

Príkazy (Initialize a Active) určené pre Diskpart.exe v cmd.exe príkazového okna si z pohodnia domova na americkom, kapitaľistickom, dekadentnom nete, vygúgli.

https://www.diskpart.com/diskpart/initialize-disk-4125.html

Iniciovať disk sa dá tiež rôznymi PartitionManager z ISO vyrobené na bútovacom médiu.

Ak disk neuvidí pod RAM niektorý z nástrojov, je hdd vadný.

Celkom logicky musí byť hdd rozpoznaný a načítaný Bios ak je správne zapojené napájanie hdd príslušným portom pod sprnávnu Voltážou, SATA kabelážou príslušných PIN nacpanej v ZD. (Ak nemáš ešte štekre IDE/PATA na širokánske sivé káble, ako je docela možné).