Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna/upgrade HW

Dobrý den, můj PC přestává zvládat určité hry, např. Green Hell nebo Zaklínač 3. Rozhodně potřebuju vyměnit grafickou kartu a nejspíš i posílit ramky.
moje sestava:
intel core i7 7700K
asrock z270 gaming k6
radeon rx 480 4gb
samsung ssd 850 evo 500gb
crucial ddr4-2400 2x8gb

ramky bych koupil nejspíš stejné dalších 2x8gb a grafickou kartu asi Sapphire PULSE RADEON RX 580 OC Lite, 8GB GDDR5.

chci se zeptat jestli je tahle grafická karta dobrá, zdali by do mého pc seděla a jestli to má vůbec smysl a nekoupit raději rovnou lepší pc a nebo co by můj pc zlepšilo aby dobře fungoval dalších pár let.

Děkuji.

Peníze nejsou nějak velký problém, každopádně nepotřebuju PC za 200 tisíc s nejnovější geforce. Co se týče grafické karty tak bych rozhodně nechtěl jít přes 10 tisíc. Co se týče nového pc tak kolem 50 tisíc max je pro mě přiměřená cena.

Ten tvůj procesor na hry ještě není úplně špatný, nějakou dobu ještě vydrží. Vidím, že vybíráš grafiky AMD, tak k tomu proceosru by klidně šla RX 5600XT

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-pulse-rx-5600-xt-6g-6gb-gddr6/278911/produkt

Případně můžeš koupit ještě výkonější, pokud v blízkém časovém horizontu počítáš s kompletním upgradem. 16GB RAM ti na hry v pohodě dostačuje, vyšší kapacitou FPS nezvýšíš.

580 OC za 6tisíc bych nebral, to je fakt hodně na 3roky starý čip žeroucí jak tank

ramky máš na dnešní dobu pomalé, pokud by ses rozhodl příští rok vyměnit celý pc rozhodně by se podle mě hodilo koupit rychlejší a ty staré prodat.
a nebo nechat 16gb.

On po uvedení DDR5 na trh vyjde nějaký příkaz všechny PC vyhoďte a kupte za 20-50tisíc nové ? Nebo hry a software přestane od toho dne na DDR4 fungovat ?

Nevíš jak to bývá při uvedení takových novinek ? Cena jako prase ? Ramky budou pořádně nasolený někdo musí zaplatit vývoj. Desky a vše k tomu bude dražší. I ty nové procesory protože staré to nevezmou.
Já třeba vydržel na DDR3 od roku snad 2010 do roku 2020.
Doteď se prodávají na bazarech protože je lidi dosud používají. Ovšem pozor zájem není o smetí (=4 kusy po 2giga) kterýho je moc ale o ty větší.