Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestal fungovat procesor po výměně?

Zdravim,

SOS. Zkusil jsem vyměnit můj stávající i5 za starší i7. Zajímalo mě, jestli vůbec funguje. Nejen, že asi i7 nefungoval, ale když jsem se snažil rozjet PC s mým stávajícím i5, tak mám na obrazovce No Signal. Něco jsem někde pokazil.

Prosim, neptejte se mě na moje specifikace, to s tim teď podle mě nemá nic společnýho. Mám desku MSI Z270, procesor i5 nějakej obyč coffeelake, graf. kartu MSI GeForce 1060.
PC běží už půl hodiny, ale bez obrazovky u každýho z procesoru. Myslim, že jsem je při výměně nijak nepoškodil. Co mám dělat? Díky

Vyndal jsem na pár minut baterii ze základní desky. CMOS button nemůžu najít, prostě tam neni, alespoň ne pod jménem CMOS.

Bliká mi na desce EZ Debug LED a konkrétně CPU-LED a DRAM-LED, tedy je nějakej problém s procesorem nebo s paměťmi. Zkusil jsem dát pastu na procesor, ale nic.

No cpát do desky s 1151 piny stary procesor s 1155 ploskami nebyl nejlepší nápad. No ale stanou se i dražší prusery. Ty cpu jsou mozna taky Ko...

Tady mas nejlevnejsi nahradu. Zkontroluj ram jestli mas ddr4 a jestli na nich nejsou stopy poskozeni

https://www.mironet.cz/intel-core-i310100f-36ghz-tb-43ghz-4c8t-6mb-bez-vga-1200-comet-lake-65w+dp453823/

https://www.mironet.cz/msi-b460m-pro-b460-lga-1200-ddr4-sata-iii-raid-usb-glan-m2-matx+dp444101/

No tahle i3 má plnou palbu 4c/8t a 3,6-4,3ghz..) takže je rychlejší než ta i5 /i7 co máš. Bral jsem to jako náhradu toho co máš +trochu víc. Nemá cenu podle mě shánět desku na ten tvůj i5 který dal možná kožu také.

Jasně pokud chceš rovnou pořádný upgrade je víc jader lepší.

Upřímně, já tomu tolik neholduju, ale vim, že ne vždy i9 znamená, že je lepší, než i5. Ale až naskaldní ty nový 3070, rád bych si jí pořídil a to by asi i3 nerozdejchal. Dal bys mi nějakej tip na procesor kolem do 6-7 tisíc?

Tvůj procesor pokud to píšeš správně není Coffe lake https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/97144/intel-core-i5-7600k-processor-6m-cache-up-to-4-20-ghz.html ale Kaby Lake
(
podporované procesory
https://www.msi.com/Motherboard/support/MPG-Z390-GAMING-PRO-CARBON#support-cpu
řada 8 a 9. -
i5-7600k tam nepojede
vždy se musíš takhle napřed podívat jakej cpu tam jede

k objednávce doporučuji přikoupit hasici-pristroj-6kg-cz-prask-revize-d5504097.htm