Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji poradit s výběrem lepších komponentů

Dob­rý den, po­tře­bu­ji po­ra­dit, chci si vy­lep­šit pc max za 10 000 Kč, ale ne­vím co přes­ně vy­lep­šit, už vím že po­tře­bu­ji no­vý zdroj a to mi byl po­ra­děn ten­to:
Corsair CV Series CV550 - 550W

Je­li­kož hra­ji pře­váž­ně fort­ni­te, tak bych po­tře­bo­val ta­ko­vé kom­po­nen­ty, kte­ré by mi zvý­ši­li vý­kon prá­vě ve hře fort­ni­te. Vím, že asi po­tře­bu­ji vět­ší RAM a lep­ší pro­ce­sor, pro­to­že u to­ho­to pro­ce­so­ru mám za­tí­že­ní když hra­ji 90- 100%. Ale po­tře­bu­ji po­ra­dit ně­ja­ké kon­krét­ní kom­po­nen­ty, aby by­li kom­pa­ti­bil­ní s mým pc.
Pře­dem dě­ku­ji za od­po­věď
Můj PC:
-Mo­del sys­té­mu: HP Pro­De­sk 400 G4 MT,
-Pro­ce­sor: In­tel(R) Co­re(TM) i5-7500 CPU @ 3.40­GHz, 3408 Mhz, já­dra: 4, lo­gic­ké pro­ce­so­ry: 4,
-gra­fic­ká kar­ta: ASUS Ge­For­ce GTX 1050 Ti PH-GTX1050­TI-4G
-8GB RAM
-zá­klad­ní deska: HP 82A1 KBC Ver­si­on 06.21 chip­set In­tel ka­by La­ke, Sou­thbridge In­tel H270
-zdroj HP 180W 901771-002

Nový lepší proceosr už nekoupíš, do desky nejdou dát ty co se teď prodávají.
Vhodný by byl i7 7700 , Ten se ale použitý prodává za 4000 - 4500Kč. Může odejít deska a budeš mít dva cpu a mrtvou desku.

Pokud to má speciální velikost bedny/zdroje tak to prostě do 10k nedáš. Vhodný procesor by byl okolo 6ti tisíc například https://www.alza.cz/intel-core-i5-10600kf-d5813503.htm + chladič 1000 + deska 4tisíce + bedna třeba z bazaru za 200.
U AMD je to zhruba 6000 procesor ryzen 3600, 2200 deska výprodej https://www.tsbohemia.cz/msi-b450-tomahawk-max_d334097.html , chladič v ceně + bedna +zdroj.