Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký SSD na pokusy s Linuxem?

S ohledem na probíhající Black Friday a aktuální ceny SSD, rozhodl jsem se, že zakoupím nějaký menší a levnější disk na pokusy s Linuxem, ale nevylučuji, že se mi nějaký zalíbí a pak zůstane jako hlavní OS. Stačí nejlevnější kolem 120 GB, třeba https://www.zbozi.cz/vyrobek/patriot-burst-120gb-pbu120gs25ssdr/ za cca 500 Kč, nebo brát raději něco kolem 250 GB a raději "lepší" značku, třeba https://www.alza.cz/samsung-860-evo-250gb-d5258007.htm?

https://www.zbozi.cz/pocitace/ukladani-dat/pevne-disky/ssd-disky/?format-ssd=2-5&kapacita-uloziste-do=256&q=ssd%202%2C5%22&razeni=nejlevnejsi&typ-disku=interni
https://pevne-disky.heureka.cz/f:1994:9920;1995:497;3054:2888;7629:253528;9601:1/?o=4

na mrdky ssd se vyptavat nepotrebujes, kup si klidne i patriot. a black fridaj maji u vsech prodejcu, ne jen v tupe alze.

pokusy skonci a budes ten disk vyuzivat dale, kapacitu 120gb bych uz proto nebral. udelas si 2 zalohy a ssd by byl plny.
hodilo by se aby byl nejaky normalni. kvuli univerzalnosti do ruznych pc stale uvazuju 2.5" ssd.
modely s ddr cache co si vzpominam: adata su800, corsair mx500, kingston kc600, samsung evo 860, transcend 230s, mozna wd blue.

nikdy nebrat kingston a400.

Jo, tak z nákupů v Suntechu jsem nadlouho vyléčen. V úterý minulý týden objednáno, ve středu avizován osobní odběr, v pátek PPL, vzal jsem Zásilkovnu, která byla levnější a nonstop pobočku mám za za rohem, až dnes konečně zboží konečně dorazilo. Každý den tvrdili, že jej odesílají, že Zásilkovna jezdí dříve než PPL, takže ve čtvrtek to nestíhají, ale v pátek odejde a v pondělí to mám, samozřejmě to v pondělí teprve vyfakturovali a až ve středu předali Zásilkovně. Pár km vzdušnou čarou trvalo přes týden, ovšem podle ohlasů, i osobní odběr by nemusel nic řešit, jelikož občas k nim lidi zbytečně jezdí i na 3x! A co teprve reklamace ...

Bohužel jsem si tohle všechno zjistil až po objednání a zaplacení ....

PS: A také rozdíl 3 vs. 5 let záruky při cca 100 Kč cenovém rozdílu je dost zásadní a ve prospěch Ťamťungu.

jestli sis ještě nevšim, jsou zavřené krámy, vánoce na krku a lidi popadl amok. všechny eshopy už teď nestíhají a mají delší lhůty. mám čerstvou zkušenost s mironet (ztracená položka) a tsbohemia (termín).
ale dík za info, na záruční roky se nikdy nedívám.

Tohle nevypadá na momentální problémy s délkou dodací lhůty: https://obchody.heureka.cz/suntech-cz/recenze/negativni#filtr, ale na trvalý problém. V stejnou dobu jsem objednal zboží skladem u CZC: v neděli večer objednáno, v pondělí dopoledne výzva k odběru zboží ("rozdvojka" Aten a čtečka), následně objednáno další zboží (QNAP 230), za 1/2 hodiny výzva k odběru, večer jsem doobjednal disky (2x WD Red Plus 4GB), za 15 minut výzva k odběru. Tomu říkám skladem! Jinak bral jsem to takhle po částech, jelikož jsem se pro něco rozhodl dodatečně a něco jsem chtěl zvlášť na 2 faktury, aby to bylo do 10.000 Kč kvůli případné výhodnější pozici, když si to do 14 dní rozmyslím, nebo něco bude jinak, než jsem si představoval.

Ja davam na Linux vetsinou 50GB a staci mi to bohate, ale zacatecnikum bych asi doporucil vic
Pokud na pokusy, tak budes chtit aspon dva systemy - jeden, kde ti to stabilne bezi, druhy, kam to zkopirujes a budes pokusnicit - nebo vic

Takze tech 120GB by mohlo stacit, ale budes spis chtit 250+

Ja mam 1TB a zatim 5 systemu, ale dalsi 3 v planu a dal se uvidi ... (ale zase nejsem "typicky uzivatel")

No, jak to jenom říct.... Teď jsem v průběhu týdne koupil QNAP 230, 2x WD Red Plus 4TB, SSD WD Blue 500 GB, Logitech S150, Aten KVM CS-22U a KO Connect IT-87 za celkem cca 12.500 Kč, takže samozřejmě mě tisícovka nevytrhne, ale zase už mi to na nějaké pokusy, ke kterým možná ani nedojde, přijde dost .... :-D

Na pokusy s linuxem stačí 32 GB (míň ne i když papírově by mělo stačit 8 giga) fleška nebo SD karta (hlavně rychlé a ne ten 10MB/s odpad), po skončení pokusů pak bude mít využití do foťáku. Jinak na seriózní použití je 120 GB málo, pokud v tom PC nebude ještě datový disk. Teda záleží na použití, pokud to bude PC jen na prohlížení internetu a podobnou relativně nenáročnou práci, taky by to mohlo stačit, alespoň na nějakou dobu než se nahromadí dokumenty. Ale jak přijdou na řadu fotky, nedejbože videa, ubývá místo na disku strašně rychle.