Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC mrzne pri instalacii

Ahojte,

kupil som PC s nasledovnymi parametrami:
AMD ryzen 5 3500x
500W Silverstone st50f-es230
gigabyte b450 aorus elite
GOODRAM PX500 512GB M.2
GTX 660 (docasna)
Windows 10 Pro

PC funguje ako ma, dokedy nespustim akukolvek instalaciu, napr. nvidia driver, steam, google chrome. V priebehu instalacie zamrzne a je nutne ho restartovat. Prvykrat som dostal po zamrznuti bluescreen teraz sa uz nic nedeje.

Kontroloval som ci je vsetko spravne pozapajane
Skusil som vykonat CPU stress test - nebol ziadny problem

Viete mi prosim niekto poradit ako tento problem vyriesit?

UPDATE: uz mi zamrzol aj mimo instalacie avsak po dlhsom case, vyhodilo bluescreen CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT

Instalaci win jsi dělal na ten nvme disk a prošla ?
Začal bych testem pamětí. Stáhni memtest, udělej flesku, nech hodinu dvě jet.
Pokud máš paměti dvě můžeš zkusit jednu vyndat a pustit tu instalaci při které to blbne. Potom je prohodit.
Nějaký starý pevný disk máš ? 'Ze bys zkusit to nvme odpojit, připojit starý disk udělat instalaci win a ovladačů na něm.
Může být ale vadné cokoliv třeba ta grafika.

Ano instalacia presla inak vcera som to mal na starom ultra pomalom hdd a bol rovnaky problrm akurat ze som stihol nainstalovat veci napr 20gb hru a zamrzlo to az neskor az dnes som kupil to ssd a nainstaloval windows a teraz zamrzne uz pocas instalacie ovladaca ktory ma 450mb. Skusam momentalne update windowsu ktory este ako tak ide a hned na to skusim to co si mi poradil pripadne zajtra skusim vymenit graficku kartu. Docital som sa ze to moze byt aj neupdatnutym biosom.

Takže jsi zkoušel dva disky - pc zamrzává. Disky můžeš škrtnout. I potřebu novějšího biosu k tomu nvme.

Zjisti verzi biosu
[91748-poradna-bios-png] porovnej s tím co je na stránce výrobce o novějších. Mohlo by to být tím, spíš by ale cpu nejel vůbec.

Windows update to skoro natuty nevyřeší.

Pokud máš paměti v páru vypni pc a jednu vytáhni a vyzkoušej to s polovinou ramky.

Sem zkoušel u mátiny jednu 660 z šuplíku a taky blbla.