Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení routeru TP-Link Archer C7 jako access point

Dobrý den,

mám bezdrátový internet od poskytovatele, přijímám přes Ubiquiti Nanostation M5 (192.168.1.254) na střeše domu. Dále mám kabelem připojený router TP-Link TL-WR941ND (192.168.1.1) do LAN jako access point (vypnuté DHCP). Koupil jsem nový router TP-Link Archer C7 a nastavoval jsem jej stejně jako předchozí router. V nastavení jsem ještě povolil IPTV, mód "most" a na každý LAN jsem nastavil "internet". Problém ale je, že když zapojím kabel do jakéhokoliv LAN, tak router vůbec nedetekuje zapojení kabelu (nerozsvítí se kontrolka LAN) a vůbec se nepřipojí k síti, nefunguje internet. Zkoušel jsem na novém routeru nastavit pro WAN MAC adresu starého routeru, ale ani to nepomohlo. Když propojím notebook a router LAN kabelem, kontrolka LAN se normálně rozsvítí.

V čem může být problém? Můžete mi prosím poradit? Děkuji za každou radu, připomínku.

Martin

Změna předmětu, původně: Nastavení routeru (host)

Díky za odpověď. Zkoušel jsem přímo i ten režim AP, nastavil pouze LAN IP, ale router prostě vůbec nereaguje na připojení kabelu do LAN (nerozsvítí se vůbec kontrolka LAN). LANy a WAN si myslím normálně fungují - jak jsem psal, když propojím router s notebookem, kontrolka LAN se rozsvítí. Nevím kde může být problém.

Ano, to mě taky napadlo s tím night modem. Ale není zapnutý. Všechny kontrolky svítí a právě když propojím s notebookem, kontrolka LAN hned svítí. Zkusím se s tím ještě pohrát a kdyžtak vyzkouším třeba u známého. Díky. Ale kdyby byl ještě nějaký nápad, sem s ním :-)

No, nápad bych měl, ale nebude se ti líbit. Dát router do továrního nastavení a začít znovu. :-) Tyhle krabičky někdy zblbnou a resetem do defaultu se třeba probere. Nebo taky mohl zapůsobit "lidský faktor" :-p a na druhý pokus se to podaří.

A ještě bonusová rada - upgrade firmware. I když v tomto případě by to nemělo mít vliv. To spíš z hlediska bezpečnosti.

Tak vracím se po několika dnech s vyřešením problému. Všechno nastavení bylo správné. Problém byl v tom, že router TP-Link Archer C7 nepodporuje PoE. No, nenapadlo mě to. S použitím PoE injektoru už vše běží jak má :-) Každopádně díky za snahu pomoct :-)