Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik natování obsahu

Ahoj chci se zeptat mám dva Mikrotiky jeden je s veřejkou a druhý bez oba jsou propojení vpn tunelem na mikrotiku bez veřejky jsem natoval port 80 na adresu z pool rozsahu prvního routeru coz fubguje skvěle i když se připojím na vpn z telefonu vydím obsah pc připojeného k pc bez veřejky ale chtel jsem to udělat tak že v routeru s vpn a verejkou budu natovat obsah primo na veřejku ale to prostě nejde nevím kde by mohl být zakopaný pes

Ty chceš vystavit obsah počítače přes port 80 rovnou do internetu? To je hloupý nápad. Na portu 80 běží HTTP, to znamená obdah webu. U routeru to bývá web interface. A hloupý nápad je to proto, že vystavením počítače na známých portech rovnou do internetu si zadelavas na problém.

Jinak porty se "nenatuji", porty se "přesměrovávají"