Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovení Win8 nejde - reinstall se stávající licencí

Dobrý den,

mám rychlý dotaz. Potřebuji na tabletu (tím je to komplikovanější) obnovit tovární, ale končí s chybou "chybí požadovaný oddíl obnovení" - trochu jsem to čekal, páč mi přijde, že obnova od Win8 výše funguje dost sporadicky.
Napsal jsem do HP, jestli mi můžou poskytnout recovery image, protože se s tím nechci instalovat. Když by na to přeci došlo, tak se chci zeptat, jestli se po přeinstalaci sám aktivuje na již zakoupenou licenci? Nechci riskovat, že pak bude bez funkčního operáku.

Děkuji moc!

Já mám zkušenost takovou, že po upgrade (Win8 - Win8.1/Win8.1 - Win10/Win8 - Win10), který proběhl též, se ta obnova znefunkční. Kdysi jsem se tím zabýval a snažil se na to přijít, čím to je a asi to bude záměr. ID oddílu, rozvržení, obsah, BCD... vše netknuté a přesto to nešlo. Nechci s tím ale laborovat, nikam to nevede. Zajímá mě, jestli se mi jednoduše po přeinstalaci Win aktivuje nabo o licenci přijdu. Přiznám se, že si úplně nejsem jist, jak tohle funguje a z dostupných informací a množství všemožných licencí také moudrý nejsem. Nejsem do toho už tak zapálený jako tomu bývalo ;-)

Ještě jeden dotaz - na stránkách MS je ke stažení W8.1 instalačka, akorát já mám licenci Home a ta bohužel není k dispozici. Po stažení Windows 8.1 (bez přívlastku) jsem při instalaci zjistil, že je to Pro.
Nemáte někdo čistou instalačku obyčejných W8.1? Samozřejmě bez aktivace, bez klíče.

Moje licence je Home. Předinstalovaný Win byl Home. Mám použít klíč k Home, to jsem pochopil, ale jak ho nablastit na verzi Pro? Jak po instalaci aktivují verzi Pro? Já žádnou nemám a ani kupovat nechci. Na stránkách MS asi Home není nebo nevim. 2x jsem stahoval ISO a pokaždé to je Pro. To je tedy aktuální problem - kde sehnat nezblastěnou instalacku W8.1 Home?

To jsem si myslel, ale fór je v tom, že klíč v UEFI je. Potvrdili mi to i na podpoře HP. Při instalaci se pak možnost zadat klíč vůbec neukáže. Jen eula, kde už se píše o Pro verzi. Zkusím ještě naformátovat vnitřní paměť a instalacku rozjet znova, jestli tedy, jak píšete, se třeba nenabídne instalace Home. Na flashce zaujímá instalacka asi 2,9 GB, tak bych se tomu docela divil.