Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava pro cad/zábavu

zdarte,

rád bych pořídil počítač, ale ted je toho tolik, že absolutně nevím co bylo vhodné. Poprosil bych Vás jestli by jste mi dokázali poradit, jakou sestavu zvolit, případně kde, do cca 37k.

Plánuju na tom tvořit tyto záležitosti:
Programy typu 3dsmax, Vray, cad, Adobe photoshop asi i Revit, ale taky Plaxis 3D/2D, neplánuju na tom dělat 24 hdin denně 7 dní v týdnu, ale většinově o víkendech nebo po večer.ech Je to komp na doma, když budeme chtít pokračovat v kreslení. Tím že je i na doma, tak bych na tom i nějakou tu zábavu (CoD, FS, a tak).

Děkuju moc za rady.

Honza

Děkuji za rychlou reakci.

Jestli máte na mysli, že by bylo lepší vzít něco dražšího, sem s tím. Než ušetřit třeba 2k a nebýt to úplně vhodné, tak raději připlatím... V tomhle jsem vyléčenej, ale třeba mě vyvedete z omylu....

Bylo by dobré vyjít z toho co máte v práci. Hlavně grafika - možná tam máte speciální na CAD. Takže by to pak doma nemuselo jet/nemuselo jet dobře.
Možná je to jen plán který se nedodrží "budu dodělávat práci doma" a skončí to u her - pak je to jednodušší.
Pokud v práci není speciální grafika na 3D např. https://www.czc.cz/hp-nvidia-quadro-p2200-5gb-gddr5/274530/produkt
vybral bych stejnou značku amd/nvidia. Také výrobci těch programů mají nějkaké doporučení na čem to jede na stránkách tak se podívejte pokud to myslíte vážně.
Jde mi jen o to ať nekoupíte za 37k a pak nejste nasr... že něco z práce nejde/nejde otevřít.

Bohužel je blbá doba na nákup. Oba výrobci grafik vydali novou řadu a nejsou ani nové ani v případě nvidie staré.
Je také nedostupnost nových amd procesorů, které jsou obecně výhodnější.

Díky za reakci.

Mrknu na to, co tam píšou. Mohu se ještě zeptat, jak je to s výpočetním výkonem u mkp programu? Mám na mysli ten Plaxis například, závisí to především na RAM nebo na Procesoru?

On ten komp není jen pro mě. Mladá na tom pojede ty maxy atd, zatímco já ten plaxis s autocadem a zábavou...

Dík

Za sebe bych na požadovanou činnost určitě nedoporučoval GPU řady XT, nejlepší nabídl MMtank v příspěvku s Quadro, kde Nvidia zustava velmi korektni volbou. Nejde jen o hruby výkon GPU (Hz atd tak jako kupříkladu v herním výkonu pri počítání poligonu), ale o podporu GPGPU / streaming procesoru jako kuprikladu CUDA . Navíc i někteří vývojáři na support uvádí, že řadu XT prozatím nedoporučuji a nepodporují nebo jen částečně a ani do budoucna se jistě neví jak to bude, i přesto ze AMD trochu upravila ovladače. RTX2060 stoji skoro stejne.
Uvedený CPU Ryzen 3700, jestli tazatel vyloženě nepožaduje Quick Sync zůstává v poměru cena výkon nejlepší volbou.
GHC - 2021 (zdroj Autodesk) : https://knowledge.autodesk.com/sites/default/files/file_downloads/3dsmax2021_GFX_ResultsJune2020.pdf
(ano, výše uvedené "super herní dělo" překousnu většinu požadavků, to ale neznamená že je nejvhodnější a není to vždy řešení na vše )