Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalace čista na lenovo

Potřebuji udělat čistou instalaci na pc lenovo. Povodni soubor je z roku 2017 tak jsem si stahl na usb aktualni verzi. Při nabutovani se mi zobrazilo 5 složek souboru a potřebuji poradit kam instalaci provést abych nepřišel o aktivaci win.

Kto ho vie, čo si si vlastne stiahol. Pokiaľ by to bola riadna inštalačka a správne vytvorený boot USB, tak na začiatku ti ponúka len "setup" (a to buď pre 32bit, alebo 64bit) a samo sa spustí (ak je v BIOSe správne nastavené poradie bootovania. Celý proces je už automatický, len niekedy sa spýta, čo ďalej chceš použiť.
https://www.druhotny-sw.sk/poradna/instalacia-windows-10/
Pokiaľ si mal na Lenovo Win10 - preinštalovaním o aktiváciu neprídeš - majú to už dávno na serveroch M$ (len preskočíš zadávanie product key).
Ovšem - ak chceš čistú inštaláciu - najskôr si stiahni, alebo zálohuj OVLÁDAČE k najpoužívanejším perifériám (LAN, GK, ZK, ....) lebo ti tam nainštaluje základ (generické) ovládače a tie nemusia fungovať.

Ale z textu otázky - odporúčam, aby si to dal urobiť niekomu, kto sa v tom VYZNÁ!

počítej s tím, že přijdeš o stará data a staré nastavení, hesla...
a je lepší mít předem stažené ovladače od výrobce desky.
jestli ještě nemáš ssd, je ztráta času něco instalovat a ještě čekat na desítky aktualizací. lepší je si objednat normální ssd: nainstalovat nový systém na něj (bez starého disku!), starý hdd mít jen dočasně pro zálohu, kdyby se něco tento...

instalační flashku dělá nějaký microsoftí tool nebo rufus.
http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windows_10.php ... a dál