Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se "opravit" Lenovo Y580

Ahoj, mám takový dotaz na místní komunitu a znalce. Mám notebook Lenovo Y580, stál před x lety asi 25k, byl v něm 16 GB SSD a já ho nahradil SSD 128 GB a dal sjem tam systém. V dnešní době už je to SSD přespříliš malé na velikost Win 10 a pro mě základních programů. Většinou teda už slouží jen pro internet a ledování filmů atp. A teď ta otázka...vyplatí se, do tohoto ntb koupit nové SSD a dál udržovat notebook? nebo dneska už za relativně malé peníze koupim notebook, který bude tento značně převyšovat? dříve jsem na něm programoval atp, ale to už dělám na stroji z práce...Notebook je stále ve formě, akorát display už je tak nějak vysvícený...baterka původní stále drží. Co tedy myslíte vy? Případně, které SSD dneska zvolit? výběr je v tomto případě velmi omezený, toho jsem si vědom....

Notebooky jsou teď vybrané bo covid bo homeoffice. Nic bych nebral dokud nemusíš.

Notebook měl mít nějaké SSD na zrychlení pevného disku, netuším jaký to má konektor. Nvme to asi nebude když je to rok 2012. Možná má dvě sata+mechaniku.
https://www.lenovoshop.cz/lenovo-ideapad-y580-i7-3610qm-8gb-64gb-ssd-1tb-5400ot-15-6-widi-dvd-rw-geforce-win7hp64b-sedy_d553218.html
Podívej se jak to tam je.

Koupil bych 1tb SSD místo toho pevného disku. Samsung 860 evo. Kdyby notebook zdechl dáš jej třeba do externího rámečku za 250 a využiješ dál.

1tb zhruba 3000. hele ten disk už má svoje odsloužený.
A jestli jde použít ten slot kde byl předtím 16gb SSD se bez rozdělání a vyzkoušení asi nezjistí, mohlo to být něco speciálního.
jestli máš ten 1tb disk prázdný kup si půlku za zhruba 1700

shanet do msata neco na ebay asi nema smysl, muzes zkusit ale neverim.
kdezto ssd disk pro sata rozhrani se ani v budoucnu neztrati, nahradit pomaly hdd nejakym mx500, su800, kc600, 230s / 1tb.
ten msata 128gb nabidnout na inzerat.

ssd wd blue 1tb je na czc za 2.8, mel by mit dram cache.