Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde PC

Ahojte, včera jsem čistil PC, sundal jsem chladič na procesor a dost pitomě nechca oddělal procesor (ano vím, jsem blbec). Tak jsem ho tam dal zpátky i s novou pastou. Zapl PC roztočily se větráky, rzsvítili všechny ledky ale obraz na monitoru nic. Na fórech jsem četl že bych měl resetovat BIOS. Baterku odpojil, odpojil všechny zbytečnosti krom grafárny a ramky. Dokonce jsem vše vydělal z casy na stůl a tam pozapojoval důležité věci a stejně furt nic. Už z toho jsem bezradnej a nevím co s tím dělat tak proto prosím o pomoc (opravdu mi nemusíte psát jak jsem to posral, to já už vím, jen potrebuju poradit)
A ještě něco, když ho zapnu do elektriky tak se rozběhne ale vypnout přes button už nejde, a někdy zas se zapne jen na pár vteřin ale zapnout už nejde.
Díky za Vaše nápady

samozrejme zkusit obe pozice, jestli vubec nektera pojede.

"cmos reset" je ten propojkou blizko baterky na zakladni desce, 100% popsany v manualu, bez napajeci snury.

pokud po rovnani kontaktu v socketu neco zacalo fungovat, tak drzim palce. protoze vyhodnejsi by bylo menit chcipacky procesor i3 za lepsi bazarovy.

ta kapitola v manuálech tajných základních desek se snad vždy jemnuje "cmos reset", nač vymýšlet vlastní postup.

propojka se obvykle parkuje na chvíli do druhé polohy, na to ten jumper bývá. (ale třeba do domácností nepoužitelné hp to má jinak. i k těmto krámům je manuál)

anebo se vyndá baterka a zkratnou se kontakty v patici - proto nesmí být pc přitom napájené.