Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečná vzdálenost wifi routeru od adaptéru. A můžou být dva wifi routery vedle sebe?

Prosím o radu. Vybírám multimediální rozvodnici do novostavby.
Bude v ní 1-2 wifi routery a jeden převodník z optiky na ethernet.
Počítám že budu volit velikost rozvodnice cca 600x360x95 mm nějakou jako třeba https://www.e1.cz/produkt/1490885-multimedialni-rozvodnice-pod-omitku-noark-pmf-mm-36-bile-plechove-dvere-s-perforaci-107266

Vím že se nemá umísťovat wifi router hned vedle adaptéru. Jaká je bezpečná vzdálenost umístění wifi routeru od adaptéru?

Dále mne zajímá, jestli je vpořádku umístit dva wifi routery vedle sebe, nebo ne. (samozřejmě že každý by vysílal na jiné frekvenci aby se nerušili)

Děkuji

rozvodnice: plechove dvere - jsi si jisty??

2 routery tesne vedle sebe se jiste budou trochu rusit, ale co s tim nadelas. odstup aspon 5 kanalu ti je jasny

wifi router a adapter - nejaky zvlastni problem si neumim predstavit. to by router musel vadit i vlastnimu stabilizatoru, co se uvnitr pouzivaji v 9v nebo poe verzich. stabilizator ma treba 100 kilo, wifi 2.4 giga.

V niektorých starších technických špecifikáciách pre wifi zariadenia 802.11b je uvedená minimálna vzdialenosť medzi dvoma wifi 0.5 m. V súčasnosti sú tie zariadenia omnoho citlivejšie a majú aj väčši dosah, tudíž ja by som tipoval, že to bude teraz tak 1 m aby sa to neovlivňovalo navzájom.