Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě RAM do notebooku

Ahoj,

chtěl bych rozšířit RAM v mém notebooku, jedná se o Asus F541UA. Na stránce je napsáno, že integrovaná RAMka je DDR4 a má 4GB 2133mhz, zapátral jsem tedy dále a zjistil (CPU-Z, Speccy), že časování odpovídá 15-15-15-35. Notebook bych chtěl rozšířit o další 4GB, nicméně na českých shopech narážím buď na RAMky s časováním 15-15-15-36 nebo jenom obecně CL15. Chtěl bych se zeptat, zda by jiné časování vadilo, nebo zda to obecné označení CL15 znamená, že si poradí se vším 15-15-15-X. Případně pokud byste měli tip na koupi.

Děkuji.

Zde je screen z CPU-Z.

Ano, s RAMkou plánuji koupit i tento SSD disk.

Ze stejného obchodu se mi celkem zamlouvá tato RAMka, ale jsou tam i jiné. Ta Corsair je taky pěkná, ale tam se to právě přelo s tím časováním (15-15-15-35 x 15-15-15-36). Navíc, když teď koukám na tu Patriot, tak na Mironetu je sice napsáno časování obecně CL15, ale třeba tady je napsáno, že se testovala na 15-15-15-36. Ptám se, jelikož mě trochu zarazil tenhle dotaz.

krámy s malou připájenou ram bývají z lowend konce, tam bych nad kvalitou patriotu dlouze nehloubal. pokud parametrově vyhovuje - objednat.
viz: 2jádrový i3, pomalý disk, připájená stěží dostatečná ram dnes podprůměrného taktu - fak žádný zázrak.
já se těšil, že záložka ssd zobrazí pro neslot nějaké voltage, asi to není důležité.