Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem falešné širokoúhlé vysílání

Zdravím.
Určítě víte, že se v televizi vysíají některé filmy jakože širokoúhlé ale přitom je to normální formát 4:3 s černými pruhy.
Mám širokoúhlý monitor a při roztažení na celou obrazovku se roztáhne celý obraz i s pruhy a je to zkreslené. Otázka tedy je: je nějaká možnost zbavit se těch pruhů a roztáhnout obraz tak jak má být? Aver tv 6 nic takového neumí, existuje něco obdobného co by to umělo?

Místo Aver TV použij DScaler, ten má možnost nastavit zvětšení a oříznutí. 4:3 IMHO Jez tak vysílá už jen Prima a dle mně dostupných informací, bude tak ještě dlouho. Širočinu neumožňuje odbavovací pracoviště, nemají na nové :)).