Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr UPS k NAS

Zdravím, budu k NASu Synology kupovat novou UPS, aby se při výpadcích elektřiny natvrdo nevypínal. Velmi často u nás na cca půl vteřiny blikne elektrika a to stačí aby se NAS vypnul či restartoval.
Nepotřebuji extrémně výkonnou UPS, stačí slabší a s USB datovým rozhraním kvůli komunikaci NASu s UPS, aby se při delším výpadku NAS sám vypnul.

Vybírám mezi:
APC BACK-UPS 700VA - kapacita výstupního výkonu 390 W / 700VA
APC BACK-UPS 750VA - kapacita výstupního výkonu 410 W / 750VA

Na stránkách APC je výpočet teoretické výdrže při konkrétním zatížení. A tady mě překvapilo, že např. při odběru 50W vydrží slabší UPS 390W/700VA cca 47 minut a výkonnější 410W/750VA jen cca 39 minut. Pravděpodobně tam hrají roli voltampéry (VA), co?
Která z těchto UPS má tedy lepší parametry?

Tak to nevím jak. Je to zcela nahodilé. Stane se, že výpadek nezaznamenám 3-4 měsíce (NAS mi vždy poslal email po přepnutí na baterii na staré UPS) a pak to zazlobí několikrát za den. Mám UPS i u PC a také u TV. Jelikož je každé v jiné místnosti, mám UPSky celkem 3. Ale co na vsi, kde nemáme skoro nic čekat. Žádná městská voda, žádná kanalizace. Jen plyn už k nám dorazil...

Ja mám zrovna objednané túto UPS za zaujímavú cenu a čakám kedy dorazí. Výstup čistý sínus a podpora štandardu HID, takže wo win sa to tvári ako batéria v ntb a na nastavenie automatického vypínania v prípadeže že dojde štava tak netreba žiadny dodatočný program pokial človek nechce, stačí to len nastaviť vo win powermanagemente. APC by som už asi nechcel, lebo to mám teraz a aj tie nové APC sú +- furt to isté vo vnútri čo aj pred 15 rokmi, menia len krabice dokola - akože inovujú.

lebo to mám teraz a aj tie nové APC sú +- furt to isté vo vnútri čo aj pred 15 rokmi, menia len krabice dokola - akože inovujú.

To buď rád, já si koupil po 9letech stejný ventilátor (Arctic F9 PWM rev.2) a čuměl jsem co se stalo s přívodníma drátama.
Drátky slabučké jak k připojení LCD displeje...
Na druhou stranu co vevnitř UPS měnit ? Obvod asi už moc vylepšit nejde.