Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se pohodlněji přihlašovat do Sberbank?

Zdravím a prosím o dvě rady ohledně staršího bankovnictví Sberbank pro přihlašování tokenem?

Dotaz č. 1:
Přihlašuji se přes odkaz
https://ob.sberbankcz.cz
ale vadí mi, že se musím ještě ručně překlikávat do "prostřední" volby "Elektronický klíč". Bylo by možné nějak upravit ten odkaz, aby to tam skočilo přímo?

Dotaz č. 2:
Bylo by možné, aby mi prohlížeč předvyplnil uživatelské jméno? On mi jej sice předvyplní, ale na té první záložce (SMS kód), kterou nepoužíváme. Nevyplní mi však to uživatelské jméno v záložce "elektronický klíč", přes nějž se přihlašuju.

Prosím, neřešme tady, proč zrovna Sberbank. Jsem účetní a náš hlavní klient k nim přešel, takže jsem se musela naučit s tímto bankovnictvím, ač bych osobně volila jinou banku. Do Sberbank tedy chodím mnohokrát denně kvůli své práci. I malé usnadnění by mě tedy potěšilo.

Děkuju předem za případné rady :-)

Koukal jsem na to, ale nic nevymyslel. :-| Ty stránky mají příšerný kód, obsahují rámy (frames), které se už asi deset let nepoužívají a přepínání záložek je řešeno javascriptem, u kterého se mi nepodařilo nastavit parametry tak, aby se přepnul "natvrdo" na vybranou záložku.

Předvyplnění jména většinou zvládá přímo internetový prohlížeč, případně nějaký specializovaný doplněk. Ale v tomto případě nezaručuju, že to bude fungovat, právě kvůli tomu že se nejedná o klasický přihlašovací formulář, ale jakýsi javascriptový paskvil. ]:(

Moc děkuju za snahu. Asi něco dělám špatně, ale nejde mi to. Stáhla jsem si firefox (normálně používám chrome, ale FF nevadí), nainstalovala doplněk Selenium IDE. Ale když kliknu na ten skript, tak se mi jen otevře kód HTML v používaném prohlížeči (podobně jako bych jej viděla v notepadu) - a nic to nedělá. Můžeš mi prosím napsat návod "pro blbý"? Omlouvám se...

Aha, jasný, děkuju. Jen to zrychlení není tak velké. Naivně jsem si myslela, že budu mít v PC ikonku, na kterou poklepu a ono se to "samo" udělá. Takže buď mohu mít ikonku na sberbank a tam pak překlikávat ručně, nebo otevřít FF, pak otevřít selenium ID a pak otevřít ten projekt. Je to o trošku rychlejší, ale ne zase o tolik. Ale chápu, že to asi jinak nejde. Moc díky za rady.

Dneska jsem u toho nadával, že se nemůžu přihlásit :-)

Až pak jsem si všiml, že musím překliknout na ten token.

Právě jsme aktualizovali přihlašovací obrazovku do Sberbank Online Banking. K možnostem přihlášení nově přibylo SMS ověřování klienta. K přechodu na SMS budou klienti vyzýváni postupně. Prosím vyčkejte na výzvu.

Je tedy možné, že i my tokenáři si budeme moci vybrat SMS, já bych to určitě bral.

--
edit, možná by to šlo pomocí scriptu HotkeyP

--
edit 2
Teď jsem tam volal a nechal jsem si změnit přístup do banky. Z tokenu na SMS. Ale platí to pro novou verzi bankovnictví, na adrese https://ib.sberbankcz.cz. Tam by šlo login/pass uložit v prohlížeči. Třeba se tam přihlásíš i ze starými údaji, zkus