Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GNUPLOT - načtení dat ze souboru.

Dobrý den,

mám udělaný soubor, ve kterém mám 8 sloupců. První sloupec je počet kroků 1, 2 3..., ve druhém sloupci mám data, která chci vynést na osu x. Dále chci použít sloupce 4,6,8, které chci vynést na osu y. Ve výsledku bude mít tři grafy v jednom obrázku, pro které je stejná osa x. Bohužel nevím, jak to mám napsat do příkazu. Umím pouze udělat jeden graf v jednom obrázku, pomocí např. gnuplot> p 'nazev souboru' u 2:3 w l. Ať se snažím sebevíc tento příkaz modifikovat, vždy skončím u erorru.

Předem děkuji za reakci

GNU plot to být nemusí. Může to být i jiný program. Kdyby v tom souboru bylo méně dat, převedu to do Excelu, bohužel těch dat tam je hodně a některá čísla jsou např. 200 000 a jiné třeba 0, takže sloupečky se přesně nezanesou do buněk v Excelu.