Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozjet W10 po výměně základní desky

Zdravim,

upgradnul jsem základní desku z MSI Z270 na Z490 a mám problém v Biosu. Nevim, jak to chodí. Updatnul jsem Biosy, ale nevim, jestli se můžu vrátit do starých kolejí nebo jestli musim znova instalovat Windowsy od začátku.

Díky za radu.

Tak snad vis, kde mas operacni system, ostatni HDD odpoj. Az bude vse behat ok, tak je zase pripojis.

Taky je otazka nastaveni BIOSu, jestli jsi predtim mel Windows nainstalovane na BIOSu v Compatibility modu nebo Secure bootu, musis tam vytvorit stejne nastaveni nebo to muzes reinstalovat znovu. Otazka pro tebe je, co bude nakonec jednodussi a rychlejsi.

Jestli tě to "háže" do BIOSu, tak je nějaký problém s instalací desky nebo upgradem BIOSu.
Začni tím, že v BIOSu načteš BIOS default nebo optimal, podle toho, co BIOS nabízí. Protože k tomu, aby se Windows začaly rozjíždět jsi se zřejmě nedostal.

Je třeba zachovat typ BOOTu podle předchozího - LEGACY/UEFI. Pokud se to liší od toho, jak byly Windows nainstalovány, tak Windows nenastartují.

Zmena HW zrejme koliduje s bootmanažérom a zavádzačom na pôvodnom pevnom disku.

Vypni SecureBoot v Bios, fixni z bútovacieho média z ISO Windows zavádzač. Príkazy fixboot / bootrec pre Diskpart.exe si nájdi na nete. Ešte skontroluj, či je disk aktívny.

Bude lepšie aktívnu a primárnu partíciu zmazať na pevnom disku a spraviť čistú inštaláciu W10_2004 z bútovacej flešky z ISO, plne automatická robota na 30 min. aj so záplatovaním desiny.

Pri zmene HW sa môže stať, že pôvodná desina na disku sa bude nespokojne šprajcovať ak ju zázrakom rozchodíš.