Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno upgrade i5-3470 na i7-9700F

Ahoj....prosím o konzultaci.Mám tento pc CASE AeroCool CyborgX,MB Gigabyte Z77-D3H, s.1155, DDR3, ATX,CPU Intel Core i5-3470 (3,2 GHz, 6MB, LGA 1155) BOX,ASUS GeForce GTX 1060 DUAL-GTX1060-O3G, 3GB GDDR5,
RAM Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 (CML8GX3M2A1600C9) Vengeance Low Profile,Zdroj SEASONIC M12II-520 - 520W (80PLUS Bronze) a už je třeba upgrade a můj výběr je vyměnit některé díly za tyto:
MB MSI Z390-A PRO - Intel Z390,CPU Intel Core i7-9700F,RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666,M.2 SSD Samsung SSD 970 EVO, M.2 - 500GB a chladič Arctic Freezer 34 eSports DUO, červená
To je asi tak vše co bych vyměnil,protože už na hry stejně tolik času nemám,ale občas si zahraju a novinky už stará mašina nedává.Otázka zní:budou spolu komponenty dobře komunikovat,mohu dát výkonější RAM než 2666 a bude stačit ponechat zdroj?
Děkuji předem každému kdo se nad tím pozastaví a odpoví.Netřeba rozebírat že sestava může být i lepší,protože může být i horší

Změna předmětu, původně: upgrade (host)

Řešení:

jako ano zastaralá bude,ale kdyby člověk chtěl držet krok s vývojem,tak bych obměnoval komponenty každý rok.Na původní sestavě jsem si ještě nedávno zahrál Metro exodus na full(vlastně kvůli tomu jsem obměnil původní 660 grafiku za 1060),ale ted' už jsem se dostal do mrtvého bodu a chce to vzít více zgruntu,jen né z takového gruntu.Asi do 10. generace nepůjdu,ale i tak děkuji za doporučení RAM a ke zdroji výtka nebyla,tak počítám že s ním problém nebude

Kupovat i7-9700F (8jader) za cenu okolo 6500Kč mi přijde jako nesmysl. Zvážil bych 10700F (KF) (8/16) pokud chceš intel.
Pokud cpu můžeš koupit jeté o 2tácy levnější je to dobrá volba :-)

Ten 500g ssd bych nebral, aspon 1tb

Za ram s rychlosti 3200 priplatis 200? 3200 bych bral jako minimum.

jako ano zastaralá bude,ale kdyby člověk chtěl držet krok s vývojem,tak bych obměnoval komponenty každý rok.Na původní sestavě jsem si ještě nedávno zahrál Metro exodus na full(vlastně kvůli tomu jsem obměnil původní 660 grafiku za 1060),ale ted' už jsem se dostal do mrtvého bodu a chce to vzít více zgruntu,jen né z takového gruntu.Asi do 10. generace nepůjdu,ale i tak děkuji za doporučení RAM a ke zdroji výtka nebyla,tak počítám že s ním problém nebude

Já to same resil v únoru, 9 let stary 2600k, 9 let sem na to nehrabl. Vymena za ryzen 3600. Ted nedavno koupe 3700x na bazosi za 6K.
Deska asus rog strig b450 v akci{bylo k ni ssd} , ted mam b550.
Grafiku sem mel taky 660, sekal se i eurotruck2 csgo pomale. Koupena bazarova 1050ti, pi měsíci 1660 super.

Kolik mas vlastne rozpocet? Ten 9700/10700 bude grafika bepochyby brzdit.

Ventilatory jsem menil minuly tyden. Obycejne
Arctic P12 PWM PST, 120mm hlavne at je to pwm. Prikup jednu dve prodluzky na pwm kabel.
Nejlepší regulaci pry maji desky msi. Stve me to deska msi za 1800 co mam k druhemu pc umi zastavit ventilatory dokud teplota nepreleze nastavenou mez, deska asus b550 gaming plus na nulu nejde.

Ale delaji, deska + procesor + pameti, uplne normalka.

Jinak teda ja bych sel taky do 10. generace.

Intel Core i5-10600 6/12, i7-9700F 8/8, takze zvlast kdyz to neni jen na hry, tak je 10gen jasna volba.

Samozrejme i Ryzen by nebyl spatny napad, dost mozna nejlepsi, ikdyz ted nam malinko AMD ulitla cenou nekam do nerealnych cisel, ale pokud tazatel trva na Intelu, tak klido Intel.