Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po inštalácii Windows ma znova hodí na začiatok inštalácie

Zdravím, potrebujem pomôcť, chcem nainštalovať Windows do nového PC na nvme ssd. Keď sa dokončí inštalácia a vyberiem boot USB z PC tak mi ukáže že pripojte boot device, aj keď som ten Windows nainštaloval. Ak USB device nechám v PC aj po instalacii, opäť ma to vráti na začiatok inštalácie Windows. Neviete v com môže byt problém? Ďakujem za každú radu, som tu pri tom už deň..

Základovku mam msi x470 gaming plus max a ssd nvme 970 evo 1tb

Vypni v Bios; SecureBoot. V Bios nastav primárny boot z konkrétneho pevného disku na ktorom bude systém.

Zavádzač (bootmanager) musí byť výhradne situovaný na nultom sektore aktívneho a primárneho oddielu pevného disku.

Nový pevný disk je vhodné zmazať (Clean) a Aktivovať pod Diskpart.exe z ISO Windows v príkazovom riadku cmd.exe. Príkazy Clean a Active určené pre príkazový riadok si nájdi na nete.
https://kb.paragon-software.com/article/1136

Vyber si MBR alebo molocha GPT pre Uefi.
https://www.diskpart.com/diskpart/initialize-disk-4125.html

Reštart PC.

Inštalátor sa o format alokačnej tabuľky NTFS už postará, čo ti ponúkne s výberom úložiska pevného disku pri nabútovaní do RAM z ISO W10.

Musíš začať úplne od čistej inštalácie desiny.

Základ je odpojit všechna ostatní disková zařízení a nechat jen to na které se instaluje.

Instalátor by měl vše zvládnout sám.

Pokud ten disk není prázdný tak přes instalátor vymazat oddíly.
Je možné že výrobce desky vydal nový bios který upravuje kompatibiltu s nvme. Což jak sem se teď díval se stalo v biosu 7B79vH3 z 2019-10-27.

zjisti verzi biosu
[91748-poradna-bios-png]