Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber monitoru 27" do 300 €

Dobrý deň, rád by som sa opýtal ktorý monitor by ste mi odporučili ku kúpe v cenovej hladine do 300 €. Monitor bude slúžiť na prácu, surfovanie po internete a na nenáročnejšie hry ako CS:GO.
Čo to som už pozeral a zaujali ma tieto monitory:
https://www.czc.cz/dell-s2721hgf-led-monitor-27/297513/produkt
https://www.czc.cz/acer-nitro-xv272pbmiiprzx-led-monitor-27/282984/produkt
https://www.czc.cz/gigabyte-g27f-led-monitor-27/296728/produkt
https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-mag272c-led-monitor-27/283073/produkt
https://www.czc.cz/aoc-cq27g2u-led-monitor-27/295923/produkt

Prípadne tento na úkor obnovovacej frekvencie.
https://www.czc.cz/dell-s2721ds-led-monitor-27/297511/produkt

Resp. mi môžete odporučiť nejaký iný monitor ktorý vlastníte a ste s ním spokojný.

Tento budúci monitor by som mal ako externý monitor k notebooku Dell Inspiron G5 5587, kde je grafická karta Nvidia 1060 with Max-q design. Notebook má HDMI vstup a taktiež Thunderbolt 3. Bohužial konektor na DisplayPort nemá.
Preto je mojou ďalšou otázkou na vás, či budem schopný využiť všetky možnosti (v prípade zapojenia cez HDMI alebo cez nejakú redukciu), ktoré monitor ponúka ako napríklad 144Hz obnovovaciu frekvenciu, G-sync, Freesync.
Ďakujem vopred.

Změna předmětu, původně: Výber monitoru (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Za mě teda AOC ten dělá dobrý monitory (dávaj čínský panely ale kvalitní i když ty prohnutý jsou všechny do jednoho Samsung) nebo Dell dole cos postnul,nopak Acer jsou za mě šmejdy co mě teda prošli pod rukou a to ve všem jako značka.Takový jako GB ,MSI co nikdy monitory nedělali no nevím nevím,ty maj panely od Samsungu kde už to taky není taková topovka co to byla pak už otázka proč nevzít rovnou Samsung a brát MSI se stejným panelem.Takže z těch cos postnul jenom ten AOC nebo ten poslední Dell. :-)

A pokud 27 tak bych určitě nekupoval FHD rozlišení ale QHD....

https://www.czc.cz/samsung-c27jg56-led-monitor-27/269146/produkt

Jenže to je právě o tom názoru,bo já bych nechtěl 27 FHD tak jako tak,teď mám sice 32 QHD GPU obdobnou a s novejma hrama problém nemám,kdežto s tím monitorem 27 FHD co sem měl na test dřv sem problém měl v tom rozlišení.Tazatel ať si k tomuhle projede fora,je k tomu komentů dost po netu,někomu to vadí jinýmu ne,nejlíp si to někde porovnat jestli má možnost,to vadí nevadí si pak musí rozhodnout každej sám.Takže QHD k ničemu je jenom tvůj názor,já mám opačnej,27 FHD k ničemu a vyhozený prachy oknem.

Vcera som instaloval u zakaznika HP LCD 27mx 27"/1920x1080 TN FHD AG/16:9/1000:1/400cd/1ms/1xHDMI 2.0/1xDP/360°/VESA/výškově stavitelný/Pivot/Black a bol velmi spokojny;o).
Zakaznik prave pozadoval pivota z dovodu nizsieho stolu, ako pisme uz dlhodobo ja zasadne rozdiely medzi dnesmymi TN a IPS panelmi nevidim.
Rozlisenie FHD bolo zvolene umyselne, napriek tomu, ze monitor je na stole by bolo prenho vyssie rozlisenie uz prilis "drobne".
Inak mam aj jeden pripad, ked som dal zakaznikovi 32" FHD a po tyzdni sa stazoval, ze je to moc velke, tak som mu dodal QHD monitor...a po 2 mesiacoch som k nemu prisiel a ake rozlisenie mal nastavene? Opat FHD, pretoze pre 40 rocneho chlapa, uz bolo QHD rozlisenie pri praci prilis "mrnave" a stazoval na na unavu oci. Teraz je spokojny.
QHD na 27" je velmi diskutabilne, treba najprv skusit.

Mám C27G1 27" a jsem velmi spokojený.
Splňuju věk 40plus tak fhd vyhovuje.
Monitor bez pivota uz bych nebral, ty stojanky jsou jinak chatrne. Jedu na displayport tak nevim co potlačí hdmi

Matine jsem koupil Dell S2721HS ten je krásný, super obraz. Hrat sem na nem nezkoušel.