Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD 3,5" vyhazuje 12V větev zdroje

Před 15 roky jsem odložil/uložil zcela funkční HDD a nahradil ho větším. Nyní jsem se ke starému disku vrátil, ale při jeho připojení ke zdroji tento vypadne - HDD téměř zkratuje jeho 12 V větev. Co s tím? Díky za názor a rady.

To snad ani neni SATA ne? To mas v PC jeste IDE nebo je to nejaka prvni SATA?

Pravdepodobne odesla elektronika, data se z takovych disku zachranovala tak, ze se to pripojilo na elektroniku jinyho disku (stejny typ). Predpokladam, ze jiny uplne stejny disk nemas?

Ono teda po 15 letech bych zazraky necekal. Take mam sice stare funkcni disky, ale pripojuju je kazdy rok, aby se protocily, zatim drzi.

Ano, je to ještě PATA disk. Nic mimořádně cenného tam není, jen nějaká nostalgie.
Při měření ohmetrem: (+) - (-): 8 Ohm, (-) - (+): 20 Ohm.
Pro kontrolu jiný dobrý PATA: (+) - (-): 1200 Ohm, (-) - (+): 200 Ohm.
Našlo by se někde schema elektroniky (WD Caviar 34300)? Gůgl nepomohl.