Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD do NASu

Ahoj, mám doma starší NAS který používám výhradně jako úložiště pro zálohování přes Time Machine. Nedávno jsem musel zálouhu použít a počítač z ní obnovit. Co mi vážně vadilo, že to trvalo věčnost (2 noci a celý den). Myslíte že by mi pomohlo vyměnit disky v nasu za SSDčko? Teď tam mám dva 1TB disky v RAID 1. Klidně bych to zredukoval na jedno 1TB SSD. Jde mi o to jestli si pomůžu z hlediska přenosové rychlosti, prootže co jsem pozoroval síťový provoz tak při obnově zálohy se i 100Mb linka dost flákala. Nevím jestli to je kvůli pomalosti čtení malých souborů, nebo jestli je Time Machine obecně pomalé řešení.

1 TB za ten čas je asi 5 MB/s, takže rychlost HDD to určitě neomezuje ... Kromě toho, SSD jako záloha není vhodné (HDD v RAID je MNOHEM levnější a spolehlivější a rychlost očividně není problém).

Tím spíš ... to HDD zvládnou za pár minut. Takže problém je zřejmě ve složité struktuře zálohování (kdy je hodně zaměstnán i procesor NAS). Chce to asi dělat častěji "snímky" aktuálního stavu. A počet souborů taky hraje roli. Optimální záloha je vždy kompromis mezi "aktuálním stavem" a "celou historií". Není vždy rozumné udržovat "celou" historii ... Jinak 180 GB po 100 Mb/s je asi 3 hod přenosu, takže tam to taky není.

To závisí na konkrétním počtu těch souborů ... ale moc bych si to nemaloval, NAS určitě přenosy na/z HDD silně optimalizuje. Spíš bych hledal problém v té "struktuře zálohování". Já bych SSD v NAS nechtěl, leda jako cache (což by snad nemusel být problém vyzkoušet a rychlost by se pak blížila "SSD řešení").