Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj PC bzučí - Seasonic focus gold

Zdravím,

mám problém se zdrojem v PC. Nedávno jsem se přestěhoval do nového bytu, kdy po zapojení pc začal bzučet. Zkoušel jsem změnit napájecí kabel, prodlužovák, zapojit pc přímo do zásuvky. Nic nepomáhá. Zkoušel jsem zdroj vyndat z pc a pc zapnout, sice je bzučení trochu lepší, ale pořád je to hlasitý.

Bzučení se vždy objeví v zátěži (hry,benchmarky,FurMark atd), hlavně při zatížení GPU.

Přišel jsem na zajímavou věc. Pokud skříň zmáčknu nahoře, zvuk přestane. To samé pokud při bzučení zmáčknu lehce zdroj, zvuk přestane. Zkoušel jsem odmontovat zdroj a nechat ho volně v pc, pomohlo, ale zvuk je pořád slyšet.

Nevím tedy, zda je chyba ve zdroji nebo zda mi zdroj rezonuje i s jinými komponenty do skříně. Jakmile našroubuji zdroj a zašroubuji bočnici, zvuk je nejhorší (Pc jsem rozebral a zkontroloval všechny kabely + jsem zkusil vypínat větráky, zda nerezonují).

Takže bych potřeboval poradit, co zvuk může způsobovat. Jestli zdroj, rezonující skříň, zásuvky nebo něco jiného. (zkoušel jsem i zapojit v jiném pokoji) Můj tip je buď "coil whine" (nevím jak se to píše v češtině :-) nebo rezonující bedna. A pokud je to zdroj, dá se dát na reklamaci? (koupeno v CZC)

Sestava:

Zdroj - Seasonic Focus Gold - 650W
Skříň - Fractal Design Focus G (okno)
Procesor - AMD Ryzen 5 3600X
GPU - MSI GeForce RTX 2070 GAMING 8G, 8GB GDDR6
HDD - Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB
SSD - ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 256GB + ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 512GB
DVD mechanika - Lite-On iHAS124
RAM - Corsair Vengeance LPX Red 16GB (2x8GB) DDR4 3200
Chladič CPU - ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
2x větráky na předním panelu + 1x vzadu + 1x nahoře
Windows 10 home

Díky moc :-)

Když si projedeš komenty u všech PSU třeba na CZC,zjistíš že na bzučení,pískající cívky narazíš u všech značek bez vyjímky jak u PSU tak GPU,někde to je normál vlastnost jinde ojediněle.Nechci kecat ale tuším že u Focusu tím trpělo víc kusů,kvůli tomu sem si připlatil raději za SS Prime Platinum...

Tohle rozhodně zkusím, děkuji :-)

Podařilo se mi snížit hluk, když jsem zatlačil na pravou stranu zdroje. Zkusil jsem opět vyměnit napájecí kabel. Po zapnutí dělal ty samé zvuky, ovšem po zatlačení zvuky téměř přestaly. Takže si říkám, zda jsem po posledním vyndání kabelu nepoškodil napájecí zdířku (no prostě to kam se strká kabel :D )

Bzučí iba plecharina. Silne pochybujem, že by sa ti medzi trafo plechy alebo do toroidu dostali zrnká prachu z omietky, ktoré bzučia ako pri starých, klasických stýkačoch a spínačoch 230V/50Hz. Ešte by mohol drnčať nevyvážený vetrák, niektorá lopatka je pokrivená alebo zaťažená prilepenou žvýkačou.

Podlep spoje, styčné plochy plechov napríklad chemoprén, transparentný, kaučukový lep na pryž a gumu v malej tube, aby zatiekol do spojov medzi plechariny zdroja. Nemusíš rozoberať skrutky, snímať plechy. Chemoprén je riedky, dobre zateká do spojov.

Zožeň si lekársky stetoskop na uši, presný zdroj hluku odsleduj ním, ala VŠ vzdelaný dochtor metalickej plechariny. Mám velice rád Bendera, ohýbače kovů z Futuramy zo seriálu natočený podľa skutočností, je to macher v tejto železnej oblasti na slovo vzatý.

Jenom to podle mě rezonuje. Spíš jsi při stěhování promáčkl nějakou bočnici která to teď zesiluje. Může to zesilovat i nějaký přídavný ventilátor.
Zkusil bych to bez bočnic. Bočnice se dají zpevnit izolepou jak na plošné části tak na hraně (oboje samozřejmě zevnitř)
nebo přilepit nějaký tišící materiál .

Tak jsem se včera rozhodl, že zdroj a skříň vypodložím. Při hraní zdroj chvilku zvuk vydával a chvilku ne. Navíc se po startu poměrně často pc seká. To se mi doteď stávalo jednou třeba za 50 startů, teď je to zhruba každý druhý. Takže jsem se rozhodl zdroj vyměnit za nový. Jak to budu mít ozkoušené tak dám vědět.

Plechy skříně to mohou být také. Ta skříň je dost fórová. Plechy už od začátku moc nedrží (pořídil jsem z důvodu toho, aby se mi vešla pod stůl). Každopádně pokud by to byla skříň, vyměním i skříň :D

Zítra bych měl mít zdroj, dám vědět, jak to dopadlo :-)

Navíc se po startu poměrně často pc seká. To se mi doteď stávalo jednou třeba za 50 startů, teď je to zhruba každý druhý.

WTF?

At uz je "seka" cokoli, jestli ti vymena zdroje pomuze, tak ten stary okamzite reklamuj a hlavne do reklamace popis poradne, co to pri startu dela a ze bzuci ani nezminuj, to je druhotne.

Zdravím,

podávám update k bzučení zdroje. Pořídil jsem nový zdroj Corsair ax760. Po výměně bzučení přestalo. Zdroj mám nastavený na normal mod a už slyším jen větráky v pc :-)

Takže za to opravdu mohl zdroj :-)