Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký lepší notebook koupit?

Zná někdo lepší alternativu notebooku v této cenové hladině?

Noťas s podporou i pro WinXp a je pro dceru(umí na Pc)do školy.
Momentální cena s DPH 12300,-kč.

Model ASUS X51L
procesor Intel® Core™ Duo T2390 (1.86GHz, 1MB, FSB 533MHz)
operační systém: Originální systém Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium Edition
chipset: Intel® GL960
displej: 15.4" WXGA (1280x800), ColorShine (lesklý)
systémová paměť :2048MB (1x2048MB) DDRII 667
pevný disk: 160GB, otáčky 5400rpm
optická mechanika: DVDRW SuperMulti
síťová karta WLAN b/g + LAN 10/100, modem 56kb/s, BlueTooth
grafika: sdílená Intel® GMA X3100 Gfx
rozhraní: 1x VGA , 1x sluchátka, 1x mikrofon, 1x RJ-45, 1xRJ-11, bez kamery, čtečka karet 4v1 (MMC/ SD /MS/ MS Pro), 4xUSB 2.0, PCMCIA 2.1
výdrž na baterie až 2,5 hodiny (součástí balení je 6 článková baterie 4400mAh).

Jak uz je uvedeno vyse, leskly displej neni vhodny na praci mimo domov (na slunicku - neuvidi nic). Neuvedla jsi, kde a naco bude book vyuzivan, ale pokud ho bude dcera tahat po vzoru dnesnich pubertaku, tedy vsude, tak vsude ho nevyuzije. Obcas i ja musim doma zatahnout zavesy, kdyz mi do oken pere slunce, abych neco videl (mam HP, taky leskly displej). Na filmy taky neni vhodny (pokud nejsou dobre podminky), divaci se vidi v displeji. Naopak pokud budou dobre podminky - barvy budou "barevnejsi" a vernejsi.

Nevim, kolik dceri je, ale mozna by uvitala pritomnost webove kamery.

No a znacka Asus ( v teto kategorii) je asi o kousek lepsi nez shitozni Acer (ja preferuji HP, i ve vyssi kategorii - lepsi zpracovani, kvalitni servis [znamy fakt, za rok a pul jsem neservisoval]).

Jinak myslim v pohode - pomer cena/vykon, horsi bude to zpracovani - aby se to po par mesicich nerozpadlo.

No ja nevim, jake zpracovani nabizi booky v nejnizsi cenove kategorii, je jasne ze nepujde o zavratnou kvalitu (nekde se pri takove cene setrit musi), ale tak to bude se vsema bookama v kategorii. HP doporucuji proto, ze ja snim mam dobre zkusenosti, ovsem nakupka meho notase byla pres 30k (cca kveten 2007) a opravdu vse drzi naprosto bez problemu. Byl jen drobny problem s mechanikou, vibrovala, ale to po dotazeni sroubku ustalo.

Predevsim jde o to, ze statisticky (na teto poradne) se objevuji problemy prevazne od Aceru, pak Asus.