Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako na Linux Ubuntu 20.04?

Zdravím Vás , po niekoľkých mesiacoch mi padol disk na PC ale mal som jeden náhradný tak som ho vymenil a na miesto Windows 7 Home Premium 64Bit soom tam dal Linux Ubuntu 20.04 čo som ho ani raz nemal na PC ako systém , používate aj vy Linux ? Ako ste s ním spokojný? Ja som v ňom nováčik pred tým som bežal dlhé roky na Windows , ale poslednú dobu mi na PC zlyhával. Windows Boot Manager,,notebook som už vyriešil , dal som doňho SSD disk 240 GB od Patroit.A musím povedať pomohlo to.Windows 10 tam ide ako hodinky.Za predchádzajúce rady Vám ďakujem.Dá sa opravovať RAW USB Kľúč na systéme Linux tak ako na Windows ?? Za odpoveď Vám ďakujem. Odporúčate mi do PC SSD disk ? Napríklad 1000 GB (1TB)?.Ak áno tak od akej firmy ?Teraz som mal disky od spoločnosti Seagate ale poslednú dobu mi vydržia na PC asi tak pol roka kde môže byť chyba ??? V PC alebo v systéme ???.Windows 7 som vždy inštaloval cez USB.:-):-):-) Na PC mám 2 disky cez káble SATA.:-) P.S rád sa učím nové veci ako opraviť PC . Hlavne cez Youtube videá o oprave PC.:-)

Změna předmětu, původně: Ako na Linux Ubuntu 20.04???? (host)
Změna kategorie, původně: Software (host)

Tohle se opravdu nedá číst, a není to nejen kvůli chybějícím odstavcům.
Většina lidí neprovozuje jenom operační systém, ale ten meziksicht provozují hlavně kvůli aplikačnímu software. Ten meziksicht se volí právě kvůli provozu žádaného aplikačního software a případné podpory požadovaného hardware.
Vrať se do náručí Redmondu a zapomeň.

Áno som človek,Chcel som to napísať všetko do jednej témy aby som to nemusel písať do 2 tém.Takže sa mám vrátiť k Windows 7??
Ešte raz ja som položil zopár otázok do jednej veľkej témy.
1). prečo mi stále nabehne na PC Windows Boot manager?
2.Ako na formát RAW na USB kľúč na Linuxe?
3.Ste spokojný s Linuxom?
4.Aký SSD disk pre PC?
Pardon za viac tém píšem rýchlo tak som to nechcel písať dvakrát.😞

1) Nevím.
2) Formát RAW (na disku) je většinou poškozený disk, má data ale nemá informace, kde co je. V Linuxu je mnoho nástrojů na záchranu dat. Windows za RAW označuje i formát, kterému nechce rozumět, může to být klidně i Linuxový ext-3
3) Ano, velmi, už deset let.

Na Linux jsem presel asi tak v dobe nastupu Win XP a od te doby ho doma pouzivam vyhradne (na rade pocitacu v cenach od 1.500 do 60.000) a jsem tomu velice rad.
V praci jsem jeste nejakou dobu pouzival oboji, ale s Windows byly porad nejake problemy, takze se mi nakonec podarilo jich zbavit zcela.
Prosel jsem radu distribuci, ale nakonec zakotvil u Gentoo s Fluxboxem (coz uznavam, ze neni pro kazdeho zacatecnika idealni, ale me vyhovuje zatim nejvic).