Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc

Zdravím, chci postupně upgradovat svůj PC. Poradíte s čím začít a co postupně upgradovat? Moc se v tom nevyznám takže třeba netuším když koupím novou základní desku a ramky, jestli ty ramky budou kompatibilní s procesorem.

Moje sestava:

i7 4790

R9 390 ASUS STRIX 8GB

MSI H97 HAMING 3 - INTEL H97

Crucial Ballistix 2x8GB DDR3 1600

zjednodušeně -deska se kupuje s procesorem - aspoň u intelu.
paměti se nyní používají DDR4 takže ty DDR3 nepoužiješ.

Relativně to ještě slušný výkon má. Začal bych grafickou kartou. Minimum na fullhd bych viděl 1660 Super (1650 Super je na hraně). to je zhruba 6-7,5 tisíc.

Za desku, 6ti jádrový procesor dáš minimálně okolo 6,5tisíc k tomu ramky 16giga okolo 1500. Spíš počítej 11 ať to má vyšší výkon.

Chces dotoho davat velke sumy, nebo rovnou novej komp?

Jeste bych zkusil vycistit pc advanced system care + zapnout herni vykon, vyluxovat staré, zanesené, nestrávené registry jemnou, pečlivou štětičkou ;-)

Jestli nepřestaneš radit kraviny, tak to budu mazat. (host)