Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade grafické karty v PC I7 6700

Dobrý den,

Prosím o radu u upgrade pc. Mám
procesor: i7-6700, 3800 MHz (bez K)
základní desku: MSI B150 PC Mate (MS-7971)
grafika: msi gtx 970 gaming 4g
zdroj: FSP 600 50 ARN
RAM: 16gb kingston (2133mhz)
SSD + HDD
chci koupit nějakou grafickou kartu nejspíš bazarovou, jelikož nová se do tohoto kompu asi nevyplatí, uvažuju 1070ti nebo 1080 s ti nebo bez, popřípadě rtx 2060/2070. Nevím jestli se dá úplně spolehnout na bottleneck na netu. Můžete mi poradit co je pro mě nejlepší poměr cena/výkon a aby to utáhl procesor bez zbytečného propadu výkonu a samozřejmě i můj zdroj.

Změna předmětu, původně: upgrade PC I7 6700 (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Záleží také hodně na zobrazovadle, mám stejný procesor (ale s K) na 4,4GHz, loni jsem vzal k tomu RTX 2070 (předtím jsem měl gtx 970) a hraju na 2K (2560/1440) 144Hz. Grafika je skoro většinou full vytížená, takže bottlenecku bych se moc nebál. Jestli hraješ na FULL HD 60Hz tak tam by bohatě měla stačit bazarová 1080.