Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus WL500gpV2 - wifi client nefunguje pri WPA2

Ahoj,
vyhrabal jsem ze sklepa staricky legendarni Asus WL-500gpV2, maje v umylsu jej pouzit jako WiFi clienta AP vytvoreneho starsim mobilem Samsung A7, kde mam SIM se 100GB limitem. Nahodil jsem tedy do Asuska posledni verzi DD-WRT, kterou podproruje. Nastavil rezim klient, zadal SSID AP z mobilu, heslo a ... nic. Router se nepripoji.

Kdyz vypnu securitu (WPA2 PSK), tak to krasne jede 30/15mbit. Chci to nechat zapojene na stalo, ale bez sifrovani ne. Nevi nekdo v cem muze byt problem?

Řešení:

nevidim duvod, proc by to nemelo chodit s DD-WRT

Já vcelku i jo.
DD-WRT má pro tvůj router image postavený na kernelu 2.4, poslední build byl v roce 2019. Tipnu si, že to nebude mít příliš aktuální software.
OpenWRT je na kernelu 2.6, s novějšími ovladači, novějším software a má větší uživatelskou a vývojařskou základnu.

Ale nenutím…

Mobil i router to umi, dokonce pri tvorbe AP v mobilu nejde ani nic jineho vybat...

EDIT: Predpokladam, ale ze problem je v tom routeru, pac na to mobilni AP se normalne pripojim treba svym notebookem a to i pri zapnutem sifrovani...

nevidim duvod, proc by to nemelo chodit s DD-WRT

Já vcelku i jo.
DD-WRT má pro tvůj router image postavený na kernelu 2.4, poslední build byl v roce 2019. Tipnu si, že to nebude mít příliš aktuální software.
OpenWRT je na kernelu 2.6, s novějšími ovladači, novějším software a má větší uživatelskou a vývojařskou základnu.

Ale nenutím…

Dlouho jsem používal DD-WRT, mělo to svoji filozofii a svůj styl, ale pak mě začalo štvát zastarávání software. Na OpenWRT se mi líbí modularita… můžu si doinstalovat jaké balíčky potřebuji, vyklikat si co potřebuji.

Pod projektem OpenWISP existuje centralizovaný management pro zařízení běžící na OpenWRT (zdravíme Ubiquiti a jejich UNMS) a je to paráda…

S nekterych odpovedi citim, ze doslo k nepochopeni ceho chci dosahnout, tak pro jistotu prikaldam schematko:

                          AP                                                   AP Client
WAN(internet)------mobil Samsung A7 --------------------wifi--------------router WL500gpV2--------LAN------dva notebooky