Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem power banka z Ciny - skusenosti?

ahojte,
ma niekto skusenosti s kupou power banky z ciny? potrebujem minimalne 30 000mah. ma to niekto otestovanu tu kapacitu ci realne je taka aku uvadzaju?

Změna předmětu, původně: power banka (host)

"Čína" je dost obecný pojem. Dají se tam koupit jak super výrobky za výbornou cenu, tak i šmejdy, které by byly drahé i zadarmo. Je potřeba si vybírat prověřené prodejce a číst hodnocení jednotlivých produktů.
A když už je cena až moc výhodná, tak rozhodně zpozornět.

A kdybys náhodou potřeboval LiOn článek, tak jej jednoduše vytáhneš.

- no, možná bych k takovéto radě kvůli bezpečnosti zdůraznil, že by nebylo úplně moudré pak třeba vracet takhle "půjčený" a vybitý článek ke zbývajícím například pěti článkům možná i plně nabitým. Paralelní větve jsou připojené napřímo a ty vyrovnávací proudy by taky nemusel vracený článek vydržet...
PS: jak má takováhle powerbanka vyřešený maximální nabíjecí proud netuším, jen tipuju, že předpokládají nějaký minimální počet článků, který to nabíjí doporučeným proudem a plně obsazená bude nabíjet pomaleji než by mohla. Pochybuju, že mají tak chytrou elektroniku, která by detekovala skutečný počet článků a podle toho nastavila maximum.
Nevíte někdu jak to tyhle krabičky mají? Může se u nich uživatelsky nastavovat nabíjecí proud? Na Ali k tomuhle moc sdílní nejsou. U jednoho modelu je jen stručná informace, že nabíjecí proud může být až 5A (Battery terminal charging current up to 5.0A). Ale jak se to nastavuje nepíšou...

Když jsem přidával odkazy, tak jsem tu větu odstranil.
Chtěl jsem to tam dopsat, ale pak jsem to raději dal pryč.
Máš pravdu, došlo by tam k vyrovnávání z ostatních článků. LitoKala články z odkazu mají ochrannou elektroniku.

U těchto krabiček nenastavuješ nabíjecí proud.
Nabíjecí elektronika zajistí, že se články nepřebijí, je schopná zajistit nějaký rozumný nabíjecí proud. Ale nečekal bych žádné zázraky, že by elektronika poznala, kolik tam máš článků. Teoreticky jsi schopný to detekovat vnitřním odporem, ale ten se používáním mění.
Je to box na 10 článků, tak se nepočítá s tím, že tam máš jeden.
Na druhou stranu je to úplně to samé, jako jiné hotové powerbanky - tam máš ty články taky jednoduše propojené paralelně a navíc nevíš nic o kvalitě článků.

Na druhou stranu mám 8-mi článkovou už nějaký rok a funguje to dobře.

Teď mě ještě napadlo, kolik se vůbec dá protlačit přes trn MikroUSB nabíjecí vstup? To asi nebudou moc velké hodnoty, i těch uváděných 5A si myslím, že už je na ten pidikonektorek moc.
Asi se ti nechce změřit, kolik si ta tvoje 8článková veme při nabíjení z adaptéru, když je vybitá...

No já bych tam elektronimu nekupoval pokud jde o Aliexpres,funguje to všelijak a u tohoto zboží se blbě prokazuje nějaká vada.Teď sem reklamoval MP3 mazala mě SD karty,baterka po plném nabití vydržela max 3 hodiny (místo udávaných výrobcem 70 hodin a dle rozkliknutí specifikace 10 - 20 hodin) ,chtěj vše natočit na video takže smolík u tohoto třeba,naštěstí se tam objevila další závada při nabíjení co natočít šla takže vrátili prachy nakonec.Druhá věc může to nabíjenej přístroj odpálit bo nikdo neví co je uvnitř a i u nabíjení ze zásuvky bych se neodvážil odejít z bytu.Jako znám lidi co tam koupili ty levný a nějak si nestěžujou,ovšem pořád člověk u těhle věcí neví.Jedna věc je kupovat tady čínskej výrobek kterej musí splňovat nějaký normy a druhá věc něco z Aliexpres .

Tak to bych z číny nebral. Ti to tam sice napíšou, ale skutečnost bude jiná. A aby to nevypadalo, vyplní to pískem. (Nechce se mi to hledat, ale našel jsem před nějakou dobou rozborku čínské powerbanky s podezřele malou kapacitou. Ten člověk čekal že bude nějaký článek vadný, ale namísto toho našel dva "články" naplněné pískem ("chinese sand" říkal ten pán s úsměvem) a tím zbyl jen jeden článek, který byl kupodivu funkční (ale ve výsledku to bylo jen 2000 a ne 6000 mAh). Ostatně zadat do hledání něco jako powerbank teardown neni takový problém a vyskočí řada podobných videí.)

30000 mAh (100 Wh) mám už delší dobu normálně z alzy ( tento typ https://www.czc.cz/remax-proda-powerbank-30000-mah-cerna/172501/produkt ) a kapacitu jsem i měřil a naměřil jsem zhruba udávanou kapacitu. Cena byla tehdy asi 700. Jak se zdá, už se asi neprodává. Kromě dost brzkého rozlámání USB u prvního exepláře (během několika prvních měsíců) a o něco pozdějšího u druhého (teprve nedávno) s nima nemám žádné problémy. Kdybych věděl, že USB zařvalo kvůli blbému pájení, a ne protože jsem se k tomu nechoval šetrně, odnesu to na reklamaci, ale tohle jsem zjistil právě až rozebráním (naprosto učebnicový studeňák).